Корисні посилання  

   
Правовий Простір
   

233x165 31

   

Архів новин  

Червень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
   

На сайті 307 гостей та відсутні користувачі

    

Яндекс.Метрика
   

Співпрацю системи БПД із судовими та правоохоронними органами обговорили під час зустрічі у Сумах

Деталі

IMG 2680У п’ятницю, 10 лютого 2017 року, в Сумах за ініціативою Регіонального центру з надання БВПД у Сумській області проводено круглий стіл на тему «Співпраця системи БПД з правозахисними органами: свіжі ідеї та нові виклики. Механізми додержання прав людини та рівного доступу громадян до правосуддя». Участь у заході взяла керівниця Управління забезпечення доступу до правової допомоги Координаційного центру з надання правової допомоги – Олена Сінчук.

Під час засідання круглого столу, серед учасників якого – представники місцевої прокуратури, судів, адвокатури та громадських правозахисних організацій – було обговорено результати діяльності системи безоплатної правової допомоги в Україні та, зокрема, в Сумській області у 2016 році, проблемні питання та перспективні напрями співпраці на майбутнє.

Олена Сінчук наголосила на місії та цінностях системи безоплатної правової допомоги, нагадала присутнім її інституціональну складову та ознайомила з основними результатами діяльності системи продовж 2013-2016 років. Також вона закцентувала увагу присутніх на позитивних оцінках роботи системи БПД в Україні з боку представників правозахисної спільноти, зокрема в частині зменшення випадків застосування до затриманих осіб фізичного насильства (тортур, катувань тощо) з боку правоохоронців, забезпечення своєчасного прибуття адвокатів до таких осіб, а відтак - сприяння ранньому доступу до правової допомоги. «Адвокати, які прибувають до затриманих осіб, дотримуються Стандартів якості надання правової допомоги, які визначають комплекс обовязкових дій адвоката під час надання ним правової допомоги, спрямованих, у тому числі й на протидію катуванням та жорстокому поводженню з людьми», - зазначила Олена Сінчук.

IMG 2723

На думку директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Сумській області Олени Демченко, місія системи БПД на Сумщині полягає в тому, щоб задовольнити правові потреби всіх категорій громадян, які звертаються як до Регіонального центру, так і до місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Сумській області, а також ефективно співпрацювати з адвокатською спільнотою Сумщини. «Наразі наша задача – слідувати пріоритетам розвитку системи БПД – зокрема, і у бік посилення правової спроможності та правових можливостей територіальних громад, створення ефективної системи управління правовими знаннями, розвитку людського потенціалу, партнерських мереж та децентралізації системи БПД та пілотуванні моделі офісів громадського захисту у кримінальних провадженнях», – підкреслила директорка Регіонального центру.

Учасники круглого столу, враховуючи практичний досвід роботи Регіонального центру з надання БВПД у Сумській області, обговорили питання щодо забезпечення надання безоплатної вторинної правової допомоги особам, до яких застосовано адміністративне затримання, адміністративний арешт; які відповідно до положень кримінального процесуального законодавства вважаються затриманими тощо.

IMG 2854

У ході зустрічі також було обговорено питання практичного застосування положень постанови Кабінету Міністрів України № 1363 «Про затвердження Порядку інформування центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги про випадки затримання, адміністративного арешту або застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою». Зокрема, заступник директора Регіонального центру з надання БВПД у Сумській області Валентина Волобуєва наголосила на тому, що зазначена постанова потребує внесення змін в частині приведення її у відповідність до Закону України «Про Національну поліцію України».

Учасниця заходу, Вікторія Патютько – керуюча справами виконавчого апарату Обласної ради, наголосила на важливості співпраці в частині підвищення правової спроможності територіальних громад: «З нашого боку, за необхідності, ми готові підтримати цей напрямок співпраці з системою БПД технічними засобами, зокрема шляхом прийняття відповідних регіональних програм».

IMG 2902


Приєднуйтесь до сторінок Координаційного центру з надання правової допомоги у соціальних мережах:

Facebook Facebook                YouTube YouTube                 Google Google+            тTwitter

   

baner konkurs

   

adv baner

   
logodagest
   
DNA 219x116
   
ATO
   
peremishcheni
   
   

 D0 93 D0 A0 D0 90 D0 A4 D0 86 D0 9A D0 9F D0 A0

   
   
   

career

   
baner pracya
   

Адвокатам  

Advocats

   
© 2012-2016 Координаційний центр з надання правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.