Корисні посилання  

   
Правовий Простір
   

233x165 31

   

Архів новин  

Травень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
   

На сайті один гість та відсутні користувачі

    

Яндекс.Метрика
   

АПУ виступає за скасування результатів відбору директора Координаційного центру з надання правової допомоги

Деталі

site logo ukrТаку заяву оприлюднила сьогодні, 2 червня 2017 року, Правнича асамблея Асоціації правників України (АПУ) – найвищий керівний орган управління. Нижче публікуємо повний текст заяви.

Правнича асамблея Асоціації правників України (АПУ) – найвищий керівний орган управління - висловлює глибоку стурбованість ситуацією, що склалася навколо конкурсного відбору на посаду директора Координаційного центру з надання правової допомоги. - висловлює глибоку стурбованість ситуацією, що склалася навколо конкурсного відбору на посаду директора Координаційного центру з надання правової допомоги.

Відсутність чітких вимог щодо професійної компетенції, критеріїв конкурсного відбору та методики оцінювання відповідності їм кандидатів, склад конкурсної комісії, більшість у якій складають працівники Міністерства юстиції України, що мають очевидний конфлікт інтересів щодо одного з кандидатів, відсутність оголошення про проведення конкурсу як такого, обмежена участь професійної громадськості та спостерігачів – всі ці чинники ставлять під сумнів об’єктивність та професійність конкурсу. Натомість, очевидною є спроба політичного втручання в діяльність системи безоплатної правової допомоги, одним з основних принципів функціонування якої згідно міжнародних стандартів є незалежність.

Асоціація правників України зверталась до Міністра юстиції України Павла Петренка з пропозицією долучитись до роботи у конкурсній комісії, але це звернення було проігноровано.

Українська система безоплатної правової допомоги вже п’ятий рік поспіль демонструє свою незалежність та ефективність у захисті прав вразливих людей. Зокрема, це яскраво проявилось і під час Революції Гідності. Вона є важливим інституціональним механізмом розвитку правової спроможності територіальних громад, запобігання побутової корупції та доступу до правосуддя.

Сьогодні дії Міністерства юстиції України по відношенню до системи безоплатної правової допомоги створюють загрози для її подальшого існування. Додатковим свідченням цього є і заяви громадських активістів, правозахисників, громадських організацій та команди самої системи.

Виходячи з викладеного, Правнича асамблея Асоціації правників України звертається з проханням до Міністерства юстиції України:

  • Скасувати результати проведеного конкурсного відбору.
  • Розробити у відкритому режимі із залученням професійної громадськості новий порядок проведення конкурсу, професійні вимоги до кандидатів та методику оцінювання відповідності ним.
  • Сформувати новий склад конкурсної комісії на тих самих засадах, на яких були сформовані конкурсні комісії з відбору керівників бюро правової допомоги з ініціативи Міністра юстиції України Павла Петренка у 2016 році.
  • Провести новий конкурс з відбору директора Координаційного центру з надання правової допомоги.
  • Розпочати публічну професійну дискусію щодо шляхів підвищення інституціональної незалежності системи безоплатної правової допомоги.
   

baner konkurs

   

adv baner

   
logodagest
   
DNA 219x116
   
ATO
   
peremishcheni
   
   

 D0 93 D0 A0 D0 90 D0 A4 D0 86 D0 9A D0 9F D0 A0

   
   
   

career

   
baner pracya
   

Адвокатам  

Advocats

   
© 2012-2016 Координаційний центр з надання правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.