Корисні посилання  

   
Правовий Простір
   

233x165 31

   

Архів новин  

Квітень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
   

На сайті один гість та відсутні користувачі

    

Яндекс.Метрика
   

Питання заборони дискримінації внутрішньо переміщених осіб обговорили у Києві вітчизняні та європейські експерти

Деталі

19074087 1487926517926445 1344814779 nСьогодні, 9 червня, відбувся спільний семінар на тему «Заборона дискримінації у контексті внутрішнього переміщення», організований УВКБ ООН та Радою Європи. Учасниками заходу стали міжнародні партнери з Офісу ООН з координації гуманітарних питань, Офісу Верховного комісара ООН з прав людини, Міжнародної організації з міграції, ОБСЄ, Данської та Норвезької рад з питань біженців, а також представники українських державних органів. Координаційний центр з надання правової допомоги представили начальниця Управління забезпечення доступу до правової допомоги Олена Сінчук та директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Донецькій та Запорізькій областях Павло Наливайко.

З вітальними промовами до учасників семінару звернулися Ноель Калгун, заступниця Представника УВКБ ООН в Україні, Олена Литвиненко, заступниця Голови Офісу Ради Європи в Україні, Лілія Гретарсдоттір, заступниця Голови Департаменту співробітництва з міжнародними організаціями та громадянським суспільством Ради Європи.

Від національних партнерів відкрили захід Ірина Луценко, народна депутатка України, представниця Президента України у Верховній Раді України, Георгій Тука, заступник Міністра України з питань тимчасово окупованих територій, Анастасія Дєєва, заступниця Міністра внутрішніх справ України з питань європейської інтеграції, та Ольга Оніщук, віце-президентка Нотаріальної Палати України.

19046941 1487892737929823 1852279188 n

У зверненні до присутніх Ірина Луценко акцентувала увагу на важливості допомагати переселенцям жити звичним життям. «Ми маємо допомагати людям просто жити, а не постійно згадувати про їхній статус ВПО», - зазначила вона.

Валерія Лутковська, Уповноважена Верховної Ради України з прав людини, виступаючи на першій пленарній сесії, наголосила на неприпустимості позбавлення права на пенсійне забезпечення як людей, які перемістилися, так і тих, що залишились на непідконтрольній Україні території: «Це порушує міжнародні принципи та рекомендації, а також окремі рішення ЄСПЛ у сфері захисту прав внутрішньо переміщених осіб». Загалом робота першої сесії була присвячена міжнародним стандартам та основним проблемам протидії дискримінації в Україні.

Після обговорення цих питань Кастас Параскев, член Комітету Ради Європи з протидії катуванням, викладач міжнародного права у Кіпрському університеті, презентував посібник із захисту внутрішньо переміщених осіб відповідно до стандартів Ради Європи.

Подальша робота учасників відбулася у трьох паралельних сесіях:

1. Протидія дискримінації у соціальній та економічній сферах (право на отримання пенсії та соціальних виплат, доступу до працевлаштування, освіти, житлових та медичних послуг) у контексті внутрішнього переміщення.
2. Громадянські та політичні права ВПО й протидія дискримінації.
3. Боротьба з расизмом, ксенофобією, нетерпимістю, дискримінацією та пропагандою ненависті у/разом з медіа.

Олена Сінчук, виступаючи з презентацією під час першої сесії, нагадала, що на відміну від біженців, захист прав яких передбачений Женевською Конвенцією про статус біженців 1951 року, права внутрішньо переміщених осіб не захищені жодним міжнародним документом. «Як наслідок - ефективний захист внутрішньо переміщених осіб залежить від заходів, що вживає держава, в якій такі особи перебувають», - зазначила вона та додала: «Внутрішньо переміщені особи мають особливі потреби: вимушене переміщення розриває сімейні та суспільні стосунки, призводить до безробіття, обмежує доступ до освіти та житла». У цьому аспекті вона наголосила, що попри цей факт, ВПО у державах-членах Ради Європи повинні мати можливість користуватися власними правами і свободами, як це визначено Керівними принципами ООН з питання про переміщення осіб усередині країни, а також рішеннями Європейського суду з прав людини, як-то «Чірагов та інші проти Вірменії», «Саргсян проти Азербайджану» та інші.

19075145 1487955424590221 256126417 n

На підтримку цієї позиції Павло Наливайко під час обговорення навів позитивні приклади надання безоплатної вторинної правової допомоги внутрішньо переміщеним особам у Бердянському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Після роботи у сесіях відбулася панельна дискусія, присвячена обміну досвідом та кращими практиками боротьби з дискримінацією та пропагандою ненависті у країнах, що постраждали від конфліктів. Зокрема, був презентований досвід Боснії та Герцеговини, Грузії, України.

На завершення заходу модератори паралельних сесій презентували пропозиції та застереження, висловлені у процесі обговорень.

За підсумками семінару учасники дійшли згоди щодо необхідності посилення суспільної уваги до неприпустимості дискримінації у контексті внутрішнього переміщення, вироблення ефективних механізмів для захисту прав внутрішньо переміщених осіб.

ДОВІДКОВО

Спільний семінар відбувся у рамках Проекту Ради Європи «Посилення захисту прав людини внутрішньо переміщених осіб в Україні», який реалізується в рамках Плану дій Ради Європи для України на 2015-2017 роки. Проект спрямований на реалізацію заходів з удосконалення нормативно-правової бази стосовно внутрішньо переміщених осіб, імплементації стандартів щодо захисту ВПО та відповідних процедур, сприяння доступу ВПО до психологічної, медичної, соціальної та правової допомоги та підвищення рівня їх обізнаності про свої права, а також підтримку ініціатив щодо інтеграції та підвищення спроможності ВПО на рівні територіальних громад.

Серед національних партнерів проекту – Міністерство соціальної політики, Державна міграційна служба, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, Міністерство юстиції України, інші органи виконавчої влади, Координаційний центр з надання правової допомоги, громадські організації та місцеві органи влади.


Приєднуйтесь до сторінок Координаційного центру з надання правової допомоги у соціальних мережах:

Facebook Facebook           YouTube YouTube            Google Google+          т Twitter

   

baner konkurs

   

adv baner

   
logodagest
   
DNA 219x116
   
ATO
   
peremishcheni
   
   

 D0 93 D0 A0 D0 90 D0 A4 D0 86 D0 9A D0 9F D0 A0

   
   
   

career

   
baner pracya
   

Адвокатам  

Advocats

   
© 2012-2016 Координаційний центр з надання правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.