Корисні посилання  

   
Правовий Простір
   

233x165 31

   

Архів новин  

Травень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
   

На сайті 105 гостей та відсутні користувачі

    

Яндекс.Метрика
   

Методичні рекомендації щодо розробки місцевих програм надання БПД, - видано спеціальний посібник

Деталі

metod OMSЗавершено роботу над методичними рекомендаціями «Програма надання безоплатної правової допомоги: розроблення, планування, виконання, звітування», які мають на меті надати місцевим громадам практичні інструменти для розв’язання актуальних проблем громади шляхом розроблення та реалізації цільових програм надання безоплатної правової допомоги, базуючись на вже напрацьованому в Україні досвіді. Посібник буде актуальним та корисним в роботі місцевим громадам, зокрема, органам місцевого самоврядування та виконавчої влади на місцях, а також – усім провайдерам безоплатної правової допомоги. Робота над створенням посібника та його видання здійснено за підтримки українсько-канадського проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні» та Міжнародного фонду «Відродження».

Рік тому Координаційний центр з надання правової допомоги спільно з проектом «Доступна та якісна правова допомога в Україні» та Міжнародним фондом «Відродження» організували перше засідання робочої групи з обговорення типової програми надання безоплатної правової допомоги та методичних рекомендацій для органів місцевого самоврядування щодо організації і надання безоплатної первинної правової допомоги та співпраці з місцевими центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Необхідність проведення такого заходу виникла через потребу в посиленні правової спроможності територіальних громад, зокрема, через налагодження та підтримку тісної співпраці з органами місцевого самоврядування.

Під час засіданнь робочої групи учасники, серед яких були представники громадських організацій, директори та начальники відділів взаємодії з суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, фахівці Координаційного центру з надання правової допомоги, обговорювали деталі налагодження співпраці місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги з громадськими організаціями та органами місцевого самоврядування в частині спільної розробки прийняття та супроводження програм надання безоплатної правової допомоги, а також методичних рекомендацій з організації такої роботи. Враховуючи, що шляхом прийняття та виконання програм з надання безоплатної правової допомоги населенню, а також через залучення коштів місцевих бюджетів можливо вирішити правові проблеми громад, й було ініційовано розроблення практичного посібника, в якому б містилися узагальненні практичні інструменти для розв’язання актуальних проблем громади шляхом розроблення та реалізації цільових програм, базуючись на вже напрацьованому в Україні досвіді.

4

Перший тренінг з розробки методичних рекомендацій, Київ, липень 2016 р.

14601035 1773367799592680 1805628944090007013 n

Другий тренінг з розробки методичних рекомендацій, Київ, жовтень 2016 р.

Таким чином протягом року фахівці робочої групи, з-поміж представників державних та громадських організацій, які мають досвід реалізації відповідних програм на регіональному рівні, експертів, які аналізують підготовлені центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги програми, а також фахівців органів місцевого самоврядування було розроблено згадані методичні рекомендації, які можуть використовувати у своїй роботі як працівники центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, так і працівники органів місцевого самоврядування. Їх проект, нагадаємо, було вперше представлено цьогоріч у Хмельницькому.

У методичних рекомендаціях визначені ключові точки в процесі розроблення та виконання програм надання безоплатної правової допомоги. Розглянуті види цільових програм та їхня типова структура, проведено огляд нормативно-правової бази, наведені рекомендації щодо часу планування програми, проведений аналіз поширених помилок під час їх підготовки, а також запропоновано конструктор для підготовки цільових програм за різними темами.

Переглянути та завантажити методичні рекомендації

Вже незабаром методичні рекомендації будуть надіслані до центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги для розповсюдження їх серед партнерів на місцевому рівні. Тираж цього видання склав 6000 примірників.

Ще раз висловлюємо подяку партнерам – українсько-канадському проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні» та Міжнародному фонду «Відродження» за підтримку у проведенні цієї роботи та сподіваємося на її плідне продовження.

Принагідно повідомляємо, що вже за 2 тижні заплановане засідання робочої групи пілотування модельних програм надання безоплатної правової допомоги в регіонах, на якій буде презентовано результати дослідження правових потреб громад.

666666

Представники робочої групи з розробки рекомендацій


Приєднуйтесь до сторінок Координаційного центру з надання правової допомоги у соціальних мережах:

Facebook Facebook             YouTube YouTube             Google Google+  тTwitter

   

baner konkurs

   

adv baner

   
logodagest
   
DNA 219x116
   
ATO
   
peremishcheni
   
   

 D0 93 D0 A0 D0 90 D0 A4 D0 86 D0 9A D0 9F D0 A0

   
   
   

career

   
baner pracya
   

Адвокатам  

Advocats

   
© 2012-2016 Координаційний центр з надання правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.