назад

Як отримати безоплатну правову допомогу

Отримати правову допомогу можна в бюро системи БПД (усього в Україні їх понад 500) або дистанційно (телефоном чи онлайн).

У бюро правової допомоги

Їх перелік, адреси та графік роботи можна дізнатися у розділі «Всі центри».

Мешканцям віддалених населених пунктів

Мешканці віддалених населених пунктів можуть отримати правову консультацію під час роботи мобільних та дистанційних пунктів. Більш детально дізнатися про графік їхньої роботи можна у найближчому місцевому центрі. Також можна скористатися пошуком у розділі «Пошук найближчого центру та консультаційних пунктів».

Затриманим за підозрою у кримінальному провадженні

Якщо вас чи вашого родича затримали за підозрою у кримінальному провадженні, зателефонуйте за номером 0 800 213 103 для призначення адвоката. Детальнішу інформацію можна дізнатися у розділі «Мене затримали».

Право на безоплатну вторинну правову допомогу

Для отримання вторинної правової допомоги, зокрема призначення адвоката для відновлення порушених прав у суді, слід надати до місцевого центру відповідні документи. Протягом 10 днів центр перевірить документи та прийме рішення про надання безоплатної вторинної допомоги.

Дізнатися більше про категорії осіб, які мають право на такий вид допомоги, можна у розділі «Чи маю я право на безоплатну вторинну правову допомогу».

 

Як отримати безоплатну правову допомогу дистанційно:

  • зателефонувати за безкоштовним номером системи БПД 0 800 213 103. За цим номером надаються консультації та роз’яснення з правових питань, додаткові відомості про надання безоплатної правової допомоги тощо. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні.
  • скористатися мобільним застосунком «Безоплатна правова допомога», завантаживши його через Google Play чи App Store за посиланням https://bit.ly/3hwwgqR, або завантажити мобільний застосунок «Твоє право», перейшовши за посиланням https://bit.ly/3iorbkE
  • у месенджерах Телеграм http://legalaid.gov.ua/telegram.html та Вайбер http://legalaid.gov.ua/viber.html
  • у кабінеті клієнта на сайті системи БПД https://cabinet.legalaid.gov.ua/
  • потерпілі від домашнього насильства та свідки можуть отримати онлайн-консультацію юристів щодо захисту своїх прав, написавши у Телеграм-чат  «Правова допомога протидії насильству» https://t.me/Non_Violence_Bot
  • правові консультації також можна переглянути на довідково-інформаційній платформі WikiLegalAid, що розміщена за адресою wiki.legalaid.gov.ua.