назад

Булінг: правова допомога онлайн

До відзначення Міжнародного дня протидії булінгу фахівці місцевих центрів та бюро правової допомоги Херсонської області підійшли творчо та відповідально: створили мультиплікаційний фільм, провели відеоурок, розробили нові презентації.

Так, творчий колектив Бериславського місцевого центру з надання БВПД порадували своїх читачів та підписників мультфільмом «Булінг у шкільному колективі».

Використовуючи популярний формат анімації, автори дають важливі пояснення та необхідні рекомендації для дітей та підлітків, причому стосуються вони всіх представників цього ганебного явища:  і тих, кого булять; і тих, хто булить, і спостерігачів.

Відеоурок «Булінг у дитячому середовищі: причини, наслідки та шляхи його подолання» провела фахівчиня Олешківського бюро правової допомоги (Херсонський місцевий центр з надання БВПД) Ганна Трембач.

Під час відеоуроку, який пройшов за допомогою скайп-зв’язку для учнів 11-го класу Олешківської ЗОШ №4, Ганна Трембач надала змістовні відповіді на такі питання: що таке булінг (цькування)? Які його прояви, причини та наслідки? Як правильно реагувати дитині, якщо вона стала учасником даної ситуації? Який алгоритм дій та до кого звертатись по допомогу?

Також діти говорили про виникнення булінгу та шляхи допомоги постраждалим від цього явища, зокрема – засудження однолітками проявів булінгу та дружня підтримка тих дітей, хто зазнає знущань.

А знаєте ви, що таке булінг і чим він відрізняється від звичайного конфлікту?
Вчасно розпізнати булінг – завдання не просте, а тому важливо знати, чим саме це явище відрізняється від інших форм конфліктів або насильства.
Про ці відмінності можна дізнатись у презентації, яку розробили фахівці  Великолепетиського бюро правової допомоги (Каховський місцевий центр з надання БВПД).

  • Які причини та наслідки булінгу?
  • Як правильно реагувати дитині, коли вона стала учасником ситуації?
  • Який алгоритм дій у разі його виявлення?

На ці та інші питання відповіли фахівці Каланчацького бюро правової допомоги (Голопристанський місцевий центр з надання БВПД) за допомогою презентації.