назад

«Бути батьками : юридичні аспекти усиновлення, опіки та піклування над дітьми» – тема прямого ефіру програми “Без цензури” на телеканалі “РІВНЕ 1” (ВІДЕО)

«Бути батьками : юридичні аспекти усиновлення, опіки та піклування над дітьми» – тема прямого ефіру програми “Без цензури” на телеканалі “РІВНЕ 1”

В чому різниця понять “усиновлення” і “опікунство”? Як стати опікуном/усиновити дитину? Який дохід має бути у тих, хто хоче стати опікуном дитини? (усиновити?) Які вимоги до наявності житла? Як перевіряють на відповідність усім нормам тих, хто хоче стати опікуном чи усиновити дитину? Кому можуть відмовити в праві опіки чи усиновлення? Опікуни-іноземці – які труднощі виникають у процесі опікунства чи усиновлення? Скільки часу триває процес усиновлення дитини? Чи враховують бажання дитини у процесі усиновлення/ взяття опікунства? Які є обов’язки та права в усиновлювачів і опікунів? Хто і як контролює як живуть та виховують дітей опікуни чи нові батьки? На які виплати можуть розраховувати усиновлювачі та опікуни? За яких умов можуть позбавити батьківських прав? При усиновленні батьки можуть змінити свідоцтво дитини. Як це відбувається і які дані можуть змінити? Коли біологічні батьки можуть повернути вже усиновлену кимось дитину? Таємниця усиновлення – які дані сюди відносяться? який термін дії таємниці? які наслідки за розголошення таємниці усиновлення?

Відповіді на ці та багато інших питань   у студії телеканалу “Рівне 1”  дали заступник начальника відділу правопросвітництва та надання безоплатної правової допомоги Рівненського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Юрій Висоцький та головний спеціаліст відділу організації надання безоплатної вторинної правової допомоги та роботи з її надавачами Рівненського місцевого центру з  надання безоплатної вторинної правової допомоги  Юлія Карповець .

Долучайтесь до перегляду!