назад
19.05.20

День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

Заходи з нагоди відзначення Дня пам´яті жертв геноциду кримськотатарського народу цього року мали обмежений характер через карантин. Проте пандемія не завадила мешканцям Херсонщини 18 травня згадати трагічні події 1944 року, коли було депортовано понад 190 тисяч кримських татар. Під час виселення і в перші роки після нього загинуло, за різними оцінками, від 27% до 46,2% кримських татар.

У Херсоні жителі міста поклали квіти до Пам’ятного знаку «Жертвам геноциду кримськотатарського народу 1944 року». Це, до речі, перший пам’ятний знак, споруджений на материковій Україні в честь кримських татар, які стали жертвами сталінського геноциду.

А у Генічеському районі пройшов традиційний автопробіг пам’яті жертв геноциду: з Новоолексіївки до Генічеська проїхала колона з понад 200 автівок з кримськотатарськими та українськими прапорами. Завершився автопробіг у центрі Генічеська, де учасники акції провели дуа (молебень) за загиблими жертвами депортації.

Фахівці місцевих центрів та бюро правової допомоги Херсонської області також долучилися до вшанування пам´яті жертв геноциду і в силу своїх можливостей підготували для внутрішньо переміщених осіб з Криму дистанційне консультування, презентації та розробили пам´ятки і буклети.

Одним з найпоширеніших питань жителів окупованого Криму є порядок реєстрації та отримання довідки внутрішньо переміщеної особи, адже статус ВПО дає можливість отримати додаткові соціальні послуги від держави.

Як отримати цей статус? Які документи необхідно надати? Слухайте або завантажте поради від фахівчині Чаплинського бюро правової допомоги Олесі Чавурської.

Тему продовжили фахівці Каланчацького бюро правової допомоги, які проінформували про порядок обліку та реєстрації переселенців:

Фахівці Каланчацького бюро правової допомоги інформують про порядок обліку та реєстрації переселенців

Опубліковано Голопристанський місцевий центр з надання БВПД Вівторок, 19 травня 2020 р.

  • Які права та обов’язки мають внутрішньо переміщені особи – мешканці Криму дізнаються, ознайомившись з презентацією, яку підготували фахівці Нижньосірогозького бюро правової допомоги.
  • Як отримати свідоцтво про народження, якщо дитина була народжена на території Криму?
    Дивіться в пам’ятці, яку розробили фахівці Верхньорогачицького бюро правової допомоги.
  • Херсонський місцевий центр з надання БВПД пропонує ознайомитися з методичними рекомендаціями на тему «Визнання осіб реабілітованими та їх соціальний захист», підготованими фахівцями Олешківського бюро правової допомоги.
  • З яких причин припиняється виплата допомоги переселенцям інформують фахівці Нововоронцовського бюро правової допомоги.
  • Цікавитесь житловими питаннями, тоді завантажте презентацію від фахівців Генічеського бюро правової допомоги щодо порядку надання в тимчасове користування житлових приміщень з фондів житла для тимчасового проживання ВПО та вона допоможе розібратися у всіх правових тонкощах.
  • Фахівці Скадовського бюро правової допомоги інформують внутрішньо переміщених осіб про порядок та умови постановки на соціальний квартирний облік: