назад

Діти Херсонщини отримали інформаційні буклети

Як відомо, Україна взяла на себе ряд зобов’язань з покращення добробуту дітей – зокрема, підписавши Конвенцію ООН про права дитини. Це перший і основний міжнародно-правовий документ обов’язкового характеру, що присвячений широкому спектру прав дитини.

Конвенція ООН про права дитини складається з 54 статей, що деталізують індивідуальні права осіб віком від народження до 18 років на повний розвиток можливостей в умовах, вільних від голоду і нужди, жорстокості, експлуатації та інших форм зловживань.

Більш детально – у презентації, яку розробили фахівці Каланчацького бюро правової допомоги (Голопристанський місцевий центр з надання БВПД)

Конвенція про права дитини

Україна взяла на себе ряд зобов'язань з покращення добробуту дітей — зокрема, підписавши Конвенцію ООН про права дитини. Ця Конвенція була ратифікована Постановою Верховної Ради України № 789-XII від 27 лютого 1991 року та набула чинності для України 27 вересня 1991 року. Конвенція ООН про права дитини — міжнародний правовий документ, що визначає права дітей в державах-учасницях. Конвенція з прав дитини є першим і основним міжнародно-правовим документом обов'язкового характеру, що присвячений широкому спектру прав дитини. Документ складається з 54 статей, що деталізують індивідуальні права осіб віком від народження до 18 років на повний розвиток можливостей в умовах, вільних від голоду і нужди, жорстокості, експлуатації та інших форм зловживань.

Опубліковано Голопристанський місцевий центр з надання БВПД Четвер, 4 червня 2020 р.

 

Відповідно до Женевської декларації про права дітей, ухваленої 1924-го року, була проголошена необхідність соціального захисту прав дитини. Декларація 1959 року, порівняно з Женевською Декларацією 1924 року, була більш досконалою і проголошувала рівні права дітей у сфері виховання, освіти, соціального забезпечення, фізичного і духовного розвитку незалежно від кольору шкіри, національної належності, громадського походження, майнового стану та іншого. Декларація закликає батьків, громадські організації, уряди визнати права дітей і сприяти їх здійсненню.

Пропонуємо переглянути інформаційний буклет на тему: «Я маю право», створений фахівцями Олешківського бюро правової допомоги Херсонський місцевий центр з надання БВПД) і поширений серед дітлахів м. Олешки:

Кожна людина, у будь-якому віці, має набір прав і обов’язків, однак знання про те, де є права, а де – обов’язки, кожен отримує з дитинства.
Які є права та обов’язки у неповнолітніх – читайте в буклеті, який розробили   фахівці Новотроїцького бюро правової допомоги (Каховський місцевий центр з надання БВПД):

 

Про соціальний захист дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування інформують фахівці Каланчацького бюро правової допомоги (Голопристанський місцевий центр з надання БВПД):

 

Про цивільні права малолітніх і неповнолітніх та про їх цивільно-правову відповідальність інформують фахівці Скадовського бюро правової допомоги (Голопристанський місцевий центр з надання БВПД):

цивільні права малолітніх і неповнолітніх та їх цивільно-правова відповідальність

Про цивільні права малолітніх і неповнолітніх та про їх цивільно-правову відповідальність інформують фахівці Скадовського бюро правової допомоги

Опубліковано Голопристанський місцевий центр з надання БВПД Середа, 3 червня 2020 р.