назад

Фахівці системи БПД Рівненщини розповідають про протидію домашньому насильству через ЗМІ

Насильство в будь-якому його прояві – ганебне явище нашого суспільства. Попри зусилля законодавця, державних та громадських інституцій, значна кількість українців продовжує зазнавати домашнього, економічного, морального, сексуального насильства , булінгу тощо. Всеукраїнська акція «16 днів проти насилля» – чудова нагода привернути увагу суспільства до цієї кричущої проблеми. У цьому фахівцям системи БПД допомагають наші партнери – ЗМІ.

25 грудня на майдані Незалежності фахівці системи БПД Рівненщини долучились до вуличної акції разом з представниками поліції та громадськості, з метою інформування громадян про їх права та способи захисту.

Журналістам телеканалу ITV директор Регіонального центру з надання БВПД у Рівненській області Василь Овдіюк розповів про механізм захисту прав осіб, що постраждали від домашнього насильства з допомогою системи безоплатної правової допомоги.

Того ж дня у стінах Рівненської обласної державної адміністрації пройшов пресбрифінг присвячений початку Всеукраїнської акції «16 днів проти насилля». Його спікери – члени обласної координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та торгівлі людьми. Під час пресбрифінгу журналістам телеканалу «Сфера-ТВ» представниця Регіонального центру з надання БВПД у Рівненській області Владислава Стецюк розповіла присутнім журналістам про кількість звернень до центрів та бюро правової допомоги осіб, що постраждали від домашнього насильства.

Декілька років тому законодавець став на захист осіб, постраждалих від домашнього насильства, закріпивши такі поняття як «терміновий заборонний припис» та «обмежувальний припис». Як на практиці працюють ці приписи та за яких умов виносяться, журналістам телеканалу «Рівне 1» розповіла фахівчиня Регіонального центру з надання БВПД у Рівненській області Владислава Стецюк.

Загалом, за 2019 рік до центрів та бюро правової допомоги надійшло 118 звернень  від постраждалих від домашнього насильства.

Надано 88 консультацій (первинна правова допомога). Також, зареєстровано 30 звернень  про отриманням вторинної правової допомоги. У 99% випадків – звертались жінки.

За 11 місяців 2020 року загалом до центрів та бюро правової допомоги надійшло 58 звернень від постраждалих від домашнього насильства.

Надано 43 консультації (первинна правова  допомога). Також, зареєстровано  15 звернень  про отримання  вторинної правової допомоги. У 95% випадків – звертались жінки.

Найчастіше громадяни звертаються щодо питань протидії домашньому насильству та відповідальності за його вчинення, щодо порядку звернення до правоохоронних органів та складення заяв до поліції про вчинення домашнього насильства, щодо підстав для винесення винесення обмежувального припису та механізму його дії. Крім того, з  питань розірвання шлюбу, стягнення аліментів та визнання особи такою, що втратила право користуватися житловим приміщенням.

Звісно, статистика – річ суб’єктивна, адже чимало людей воліє мовчати про подібні проблеми. Тому система БПД Рівненщини активно працює у напрямку правопросвітництва, аби якомога більше громадян не лише знали про свої права та вміли їх відстоювати але й усвідомлювали реальну ефективність усіх наявних на сьогодні методів і засобів протидії домашньому насильству.