назад

Херсонщина: онлайн-захід для учнів Херсонської ЗОШ № 55: «Обережно: небезпечні соцмережі!»

На сьогоднішній день складно уявити світ сучасної дитини без Інтернету. Дистанційне навчання в умовах пандемії COVID-19, пошукові сайти, соцмережі тощо дають величезні можливості для саморозвитку та розваг. Але поряд з цим Всесвітня павутина приховує багато потенційних небезпек, які у той чи інший час та за сприятливих для цього обставин можуть стати цілком реальними.

Щороку у вівторок другого тижня лютого світова спільнота відзначає День безпечного Інтернету (англ. Safer Internet Day), який започатковано у 2004 році за ініціативою європейських некомерційних організацій European SchoolNet та Insafe.

У 2022 році День безпечного Інтернету відзначається 8 лютого під тим же гаслом, що і у 2021 році – «Разом для найкращого Інтернету» (англ. «Together for a better internet»).

Сьогодні, коли у наше життя все більше приходить віртуальна реальність, що покликано розвитком ІТ – технологій, а також карантинними реаліями, дуже важливо почуватися безпечно та комфортно в мережі Інтернет», – зазначила спікерка.

Після цього Олена Вікторівна окреслила основні небезпеки, які чатують на інтернет-користувачів, серед яких можна виділити:

  • кібербулінг;
  • порушення інтернет-етики;
  • загроза вірусних небезпек;
  • ризик стати жертвою кіберзлочину (інтернет-шахрайства, онлайн-насильства, доведення до самогубства тощо).

Діти та молодь проводять у віртуальному світі багато часу і є найбільш уразливою категорією користувачів Інтернетом, тому кожен з них досить легко може стати жертвою кібербулінгу, піддатися впливу згубної діяльності «груп смерті», натрапити на протизаконний контент, піддатися впливу шахраїв та злочинців у Всесвітній павутині.

Далі Олена Вікторівна разом з учнями сформулювали основні правила поведінки в Інтернеті, яких слід дотримуватися: дуже обережно ділитися особистою інформацією, в тому числі своїми фото в соцмережах, а також надсилати в особистих повідомленнях; дбайливо та шанобливо ставилися до особистої інформації інших; не використовувати лайливі слова, нецензурну лайку, образливі та принизливі висловлювання; не бути нав’язливими, не зловживати увагою інших користувачів Інтернетом, не засмічувати форуми, чати спамом; не довіряти віртуальним друзям та знайомим, адже по той бік екрану може бути зовсім інша людина, ніж та, яку ви уявляєте; не долучатися до сумнівних груп в соцмережах, чатів та онлайн-ігор; треба створити складний пароль для інтернет-банкінгу, соціальних мереж, електронної пошти тощо, при цьому не можна використовувати в паролі особисту персональну інформацію.

Завжди пам’ятайте, що по той бік екрану знаходиться жива людина і ваше уявлення про неї може значно відрізнятися від реальності. Тому дотримання вищевказаних елементарних на перший погляд правил поводження у Всесвітній павутині може допомогти знизити ризики онлайн-загроз», – підсумувала свій виступ Олена Іпатенко.

Детальніше у презентації