назад

Консультація юриста: на що звернути увагу, погасивши кредит

На “Українському радіо. Херсон” у рубриці «Консультація юриста» продовжується цикл передач, присвячених правам людей, які бажають взяти кредит або вже його отримали. У своїй авторській програмі  «Право знати» заступниця директора Регіонального центру з надання БВПД у Херсонській області Олена Іпатенко  пояснює, на що звернути увагу при погашенні кредиту, як має бути оформлена довідка про погашення кредиту та чи може банк відмовити у отриманні вами такої довідки.  

Консультацію юристки можна завантажити/прослухати або перейти далі по тексту.

Як, виплативши кредит, забути про нього назавжди?

Розрахувавшись з кредитом (кредит плюс відсотки), обов’язково наполягайте на отриманні від співробітника банку довідки про те, що ви повністю погасили кредит та довідку про закриття банківського рахунку.

Клієнт, повністю погасивши заборгованість перед банком, повинен звернутися до співробітника банку з проханням видати довідку про погашення кредиту:

  • обов’язково вимагайте від банкірів довідку з повними даними про себе і з перерахуванням ваших паспортних даних. Перевірте правильність написання ваших даних, щоб у подальшому не стояло питання про приналежність даного документа до вашої особи;
  • наполягайте, щоб у довідці було формулювання, що станом на день звернення за довідкою «на ваше ім’я  всі рахунки закриті». Адже якщо ви погасили кредит, а сам рахунок не закрили, то за обслуговування такого рахунку також зазвичай справляється плата, яка може накопичуватися роками, а потім вас поставлять перед фактом, що ви винні банку досить вагому суму. Рахунки неможливо закрити, якщо на них існує заборгованість, тому закриття рахунку свідчить по те, що у вас немає будь-якої заборгованості перед банком;
  • вимагайте довідку з відбитком мокрої печатки та підписом начальника відділення банку;
  • відмовити у отриманні вами такої довідки у банку не мають права.
    Вимагайте довідку до останнього, телефонуйте на гарячу лінію. Ви обов’язково повинні себе захистити офіційним документом.

У наступній програмі, яка вийде в ефір 7 вересня, Олена Іпатенко розкаже, що робити боржникам банків, які збанкрутували.

 


Якщо виникли правові питання – телефонуйте до Єдиного контакт-центру
0 800 213 103 (цілодобово, безкоштовно в межах України), де можна отримати наступну інформацію:

 

  • контакти та зв’язок з усіма центрами з надання БВПД та бюро правової допомоги;
  • консультування з питань надання безоплатної правової допомоги;
  • інформування про гарячі телефонні лінії з питань надання соціальних послуг та захисту прав людини;
  • надання правової інформації, консультацій та роз’яснень з правових питань.

Також ви можете звернутися до місцевих центрів з надання БВПД у Херсонській області або підпорядкованих їм бюро правової допомоги.
Разом з тим корисну, а головне – актуальну інформацію у вигляді правових консультацій можна також знайти в базі правових консультацій WikiLegalAid, яка працює за принципом Вікіпедії, є безкоштовною і у вільному доступі в мережі Інтернет або на офіційному веб-сайті Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області.