назад

На часі. Про важливі питання громадян у період воєнного стану

У рамках рубрики “Експерт-Інфо” пропонуємо подивитись цікаве та надважливе у такий період інтерв’ю з директоркою Вінницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги – Наталею Смішною, яку підготували разом з партнером “Еверест”.

Окрім загальної вступної частини Наталя Смішна, фахівець з юридичних питань, відповіла на питання мешканців та гостей громади Вінниччини.

Для висвітлення у відеосюжеті було розглянуто наступні питання, які надійшли до “Еверест клубу” від слухачів та читачів, зокрема: 

▪ Які права та обов’язки громадян, які вимушено переїхали із зони бойових дій в інші міста України?

▪ Як у воєнний час сплачувати кредити, якщо людина втратила джерело доходів? Чи є можливість взяти кредитні канікули або зменшити суму боргу?

▪ Чи можна отримати грошову компенсацію за втрачену під час війни посилку?

▪ Чи можна не сплачувати за комунальні послуги людям, що залишились без роботи? Які наслідки непогашення заборгованості?

▪ Чи може людина офіційно влаштуватись на роботу з незакритою трудовою книжкою (підприємство знаходиться у зоні бойових дій і на цю мить не працює)?

▪ Що робити водіям у разі виникнення ДТП під час воєнного стану? Чи виплачують кошти страхові компанії?

Окрім загальних питань, читачі почули фахову думку стосовно особистих правових нюансів у різних життєвих ситуаціях, спричинених війною.

Радимо до перегляду наступний  відеосюжет