назад

На місцевому радіо Коломийщини говорили про актуальні питання під час воєнного стану

У зв’язку з запровадження воєнного стану з 24 лютого 2022 року по всій території України виникає багато питань щодо правового регулювання звичного нам життя. Воєнний стан визначається як особливий правовий режим, що вводиться у разі загрози національній безпеці та у зв’язку з чим допускається застосування тимчасових обмежень прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб.

Які права можуть обмежуватися? Як будуть виплачуватися пенсії та субсидії? Чи будуть нараховуватися пеня і штрафи за невчасну або неповну оплату житлово-комунальних послуг? Що робити працівникам які не можуть приступити до роботи, оскільки були змушені виїхати в безпечне місце? Відповіді на ці та інші питання в прямому ефірі радіостанції «Радіо Сяйво» озвучила Марта Фучко, головний юрист сектору «Коломийське бюро правової допомоги» відділу надання безоплатної правової допомоги Коломийського місцевого центру з надання БВПД.

14 березня на традиційній зустрічі в студії Радіо Сяйво з радіоведучою Христиною Пазюк у програмі «Цікава бесіда з Христиною Пазюк» говорили про те як змінилося наше життя і зв’язку з введення воєнного стану, які є тепер зміни в порядку укладення шлюбу та реєстрації народження дітей. Також розповіли слухачам хто може отримати грошову допомогу у розмірі 6500 гривень та про програму евакуації бізнесу.

 «У цей нелегкий для нас час потрібно зберігати спокій, не ігноруйте повідомлення про повітряну тривогу, не розповсюджуйте інформацію про військових про місця вибухів та руху військових  та об’єкти військової інфраструктури у мережі. Читайте новини на офіційних сторінках державних органів України, провіряйте номери рахунків куди скидаєте допомогу. Не поширюйте фейки та неперевірену інформацію на своїх соціальних сторінках. Все буде Україна!»  – наголосила Марта Фучко.

 

Детальніше можна переглянути  – https://www.youtube.com/watch?v=PNJFw4_rdqA.