назад

На Українському радіо.Крим у передачі «Міллет Кирим» розповіли про соціальні пільги та гарантії для громадян України, які проживають на тимчасово окупованих територіях

14 лютого  гостею програми «Міллет Кирим (Нація Крим)» на Українському радіо. Крим стала заступниця директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області Олена Іпатенко.

«Міллет Кирим (Нація Крим)» – програма Українського радіо про вихідців з Криму, їхні життєві історії, культуру і традиції. Щотижня українці, в тому числі ті, які проживають на території тимчасово окупованого Криму, можуть дізнатися нову та корисну інформацію про права, пільги та гарантії, а також цікаві культурні та історичні аспекти життя кримчан.

Україна вживає усіх необхідних заходів, щоб гарантувати права і свободи людини і громадянина, передбачені Конституцією та законами України, міжнародними договорами, усім громадянам України, які проживають на тимчасово окупованій території» – зазначила на початку програми ведуча Маргарита Лазник.

  • Які є соціальні пільги та гарантії для тих, хто залишився проживати на території тимчасово окупованого Криму?
  • Як абітурієнти з Криму можуть скористатися пільговим довгостроковим кредитом для оплати навчання?
  • Як оформити паспорт громадянина України мешканцеві Криму?

На ці та інші питання ведучої Маргарити Лазник відповідала гостя програми Олена Іпатенко.

Крім того, Олена Іпатенко нагадала громадянам України, які проживають на території тимчасово окупованого Криму, що вони мають право на безоплатну вторинну правову допомогу (далі – БВПД) у вигляді складення процесуальних документів та представництва їх інтересів в суді, державних органах, органах місцевого самоврядування та перед іншими особами  з питань, пов’язаних із захистом порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб (в тому числі про відшкодування шкоди, завданої внаслідок обмеження у здійсненні права власності на нерухоме майно або його знищення, пошкодження) у зв’язку із збройною агресією Російської Федерації та тимчасовою окупацією території України. Дізнатися більше про надання безоплатної правової допомоги можна за посиланням: https://linktr.ee/legalaid.gov.ua .

Таким чином, громадяни України, які проживають на території Автономної Республіки Крим, можуть звернутися за отриманням вищевказаних правових послуг на власний вибір до одного з бюро правової допомоги, які функціонують у нашій державі. Більше інформації про систему безоплатної правової допомоги можна знайти за посиланням: https://www.legalaid.gov.ua/pro-systemu-bpd .

Крім того, громадяни України, які проживають в Криму, якщо їм буде зручно, можуть звернутися до одного бюро правової допомоги Херсонщини. У  Херсонскій області діють 20 бюро правової допомоги, які підпорядковуються місцевим центрам з надання БВПД. Детальну інформацію про місцеві центри Херсонщини та підпорядковані їм бюро можна знайти за посиланням: https://www.legalaid.gov.ua/tsentry (вкладка «Херсонська область») або зателефонувавши  за безкоштовним номером 0 800 213 103.