На сьогоднішній день далеко не кожен знає, що законодавством України передбачена можливість повернути собі частину витрат на навчання у вигляді податкової знижки. І зробити це досить просто.
Переконатися у цьому можна, якщо прослухати черговий випуск щотижневої передачі «Право знати» на хвилі Українського радіо.Херсон, в якому заступниця директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Херсонській області Олена Іпатенко роз’яснює слухачам порядок та умови отримання податкової знижки на навчання.
Завантажити запис радіоефіру
Податкова знижка на навчання – це сума, на яку дозволяється зменшити розмір сплаченого податку на доходи фізичних осіб у зв’язку з оплатою послуг навчання.
До розрахунку податкової знижки включаються наступні витрати: кошти, сплачені на користь українських закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти. Раніше таке право надавалося лише за послуги, сплачені на користь вітчизняних закладів професійної (професійно-технічної) та вищої освіти.
Податкова знижка не поширюється на витрати на навчання за кордоном, додаткові курси у навчальних закладах, в тому числі і військову кафедру.
Хто має право на податкову знижку на навчання?
На податкову знижку на навчання мають право громадяни України, які не є приватними підприємцями, отримують офіційну зарплатню, оплачують навчання у закладах дошкільної, позашкільної, загальної середньої професійної (професійно-технічної) та вищої освіти.
Важливо! Право на отримання податкової знижки мають лише члени сім’ї першого ступеня спорідненості, а саме: чоловік, дружина, діти (у тому числі усиновлені), батьки.
Розмір податкової знижки – 18 % від вартості навчання. Однак, необхідно враховувати, що загальна сума податкової знижки в звітному році не повинна перевищувати суму річного загального оподаткованого доходу платника податку, тобто заробітної плати.
Як отримати податкову знижку на навчання:
- здійснити оплату за навчання та зберегти оригінал документа про сплату;
- за місцем роботи отримати довідку про доходи;
- до 31 грудня поточного року заповнити податкову декларацію про майновий стан та доходи за минулий рік;
- подати документи для отримання податкової знижки на навчання до територіального органу Державної фіскальної служби за місцем реєстрації.
Після проведення відповідних перерахунків кошти будуть повернуті платнику протягом 60 днів у спосіб, зазначений ним у декларації.
Документи, що підтверджують право на податкову знижку на навчання:
- заява із зазначенням реквізитів рахунку для перерахування відшкодування.
- копія паспорта громадянина України та реєстраційного номеру облікової картки платника податків;
- податкова декларація про майновий стан і доходи подається завстановленою формою,
- відповідні платіжні та розрахункові документи, зокрема, квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери;
- договір з навчальним закладом;
- довідку про отримані у звітному році доходи (за формою № 3);
- документи, що підтверджують ступінь споріднення (у разі компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти члена сім’ї першого ступеня споріднення)тощо.
Отримати відшкодування (податкову знижку) за видатками на освіту, отриману в 2019 календарному році, можна до 31 грудня 2020 року включно.
Якщо бажаєте отримати правову консультацію:
- телефонуйте Єдиного контакт-центру 0 800 213 103 (цілодобово, безкоштовно в межах України);
- завантажуйте мобільний додаток «Безоплатна правова допомога» (через Play Market та App Store). Додаток дозволяє автоматично зателефонувати на номер 0 800 213 103 та отримати консультацію юриста.