назад

«Право знати» на Українському радіо.Херсон: легальне працевлаштування молоді в Україні

Щороку 12 серпня у світі відзначається Міжнародний день молоді, який  був встановлений Генеральною Асамблеєю ООН 17 грудня 1999 року за пропозицією Всесвітньої конференції міністрів у справах молоді, що відбулася в Лісабоні 8-12 серпня 1998 року (A/RES/54/120). Це свято вперше відзначили у 2000 році, а його метою є підвищення поінформованості людей та привернення їх уваги до проблем молоді у різних сферах життя, в тому числі і при працевлаштуванні.

Відповідно до указу Президента України від 28 липня 2021 року №333/2021 «Про День молоді» з 2022 року День молоді в Україні буде відзначатися теж 12 серпня.

Так, за статистичною інформацією, оприлюдненою на офіційному веб-сайті Державного центру зайнятості (https://www.dcz.gov.ua), станом на 1 липня поточного року офіційний статус безробітного у віці до 35 років мали 92 200 наших співвітчизників, з них – 2190 мешканців Херсонщини. Ці цифри стосуються лише тих, хто звернувся до відповідних центрів зайнятості за отриманням офіційного статусу безробітного, але насправді серед працездатної молоді тих, хто з тих чи інших причин не може або не хоче офіційно працевлаштуватися Україні, значно більше.

Невірно обрана професія, відсутність практичного досвіду, невелика пропонована роботодавцями зарплатня та бажання молодих людей швидко заробити грошей за кордоном, небажання роботодавців працевлаштовувати молодь через додаткові законодавчі гарантії та пільги для цієї категорії працівників – це лише деякі з проблем, що стосуються легального працевлаштування молоді в Україні.

09 серпня у черговому випуску передачі «Право знати» на Українському радіо.Херсон заступниця директора Регіонального центру з надання БВПД у Херсонській області Олена Іпатенко розповіла слухачам про легальне працевлаштування молоді в Україні.

Завантажити аудіозапис радіоефіру, прослухати на YouTube або перейти до повнотекстової версії у розділі “Юридичні консультації.