назад

Право знати» на Українському радіо.Херсон: правовий статус корінних народів України

Відповідно до положень статті 11 Конституції України держава сприяє розвиткові етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності усіх корінних народів. 

У статті 1 Декларації ООН про права корінних народів від 13.09.2007 зазначено, що корінні народи мають право, колективно та індивідуально, на повне володіння всіма правами людини і основоположними свободами, визнаними у Статуті Організації Об’єднаних НаційЗагальній декларації прав людини  та в нормах міжнародного права, які стосуються прав людини.

Українська  держава  гарантує  всім  народам,    національним групам,  громадянам,  які  проживають  на  її  території,    рівні політичні, економічні, соціальні та культурні права. Саме такі положення містяться у частині 1 статті 1 Декларації прав національностей України від 01.11.1991.

Права корінних народів, враховуючи положення статті 92 Конституції України, визначаються виключно законами України.

Так,  23 липня поточного року набрав чинності Закон України «Про корінні народи» від 01.07.2021, що визначає права корінних народів України та особливості їх реалізації. До прийняття вказаного нормативно-правового акту в Україні був відсутній спеціальний закон, який би визначав правовий статус корінних народів України.

Про правовий статус корінних народів України розповіла слухачам Українського радіо.Херсон заступниця директора Регіонального центру з надання БВПД у Херсонській області Олена Іпатенко у черговому випуску передачі «Право знати», який вийшов у ефір Українського радіо.Херсон 30 серпня.

Завантажити аудіозапис радіоефіру, прослухати на YouTube або перейти до повнотекстової версії у розділі “Юридичні консультації.