назад

У Рівному пройшла пресконференція з нагоди Всеукраїнського дня безоплатної правової допомоги

 10 грудня другий рік поспіль система БПД відзначає своє, так би мовити, професійне свято – Всеукраїнський день БПД, приурочений до Міжнародного дня прав людини. З цієї нагоди на Рівненщині традиційно проходить безліч заходів, серед яких – і пресконференція для регіональних ЗМІ.

Під час пресконференції медійникам краю не лише розповіли про український досвід з надання безоплатної правової допомоги соціально незахищеним категоріям громадян, але й, через призму життєвої історії  клієнта системи БПД, журналісти більше дізнались про роботу Регіонального та місцевих центрів БВПД, а також бюро правової допомоги.

«За час свого існування до центрів та бюро правової допомоги Рівненщини надійшло понад 84 тисячі звернень від громадян. Це свідчить про те, що система безоплатної правової допомоги краю здобула свій авторитет ,як потужна юридична структура. Спочатку ми надавали лише послуги захисту у кримінальних провадженнях, далі у системі з’явились місцеві центри, що надають клієнтам безоплатну вторинну правову допомогу у цивільних і адміністративних справах. Також, ще одним чималим сегментом роботи є консультування громадян. Важливо, що будь-хто може отримати у нас вичерпну юридичну консультацію з правового питання. Для цього у нас є чимало каналів комунікації : точки доступу (місцеві центри та бюро правової допомоги) де можна безпосередньо поспілкуватись з юристом, месенджери, телефони, електронні адреси»,- зазначив директор Регіонального центру з надання БВПД у Рівненській області  Василь Овдіюк.

Прикладом успішного захисту своїх прав з допомогою системи БПД стала історія Юрія Бунечка.  Чоловіку декілька  разів Рівненська міська рада не ухвалювала рішення у наданні дозволу на розробку проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність. Пан Юрій не з чуток знав про систему безоплатної правової допомоги і тому вирішив звернутись до Рівненського місцевого центру з надання  БВПД. Представляв інтереси клієнта у суді заступник начальника відділу правопросвітництва та надання БПД Юрій Висоцький. Фахівець, вивчивши усі документи, склав позов до суду про оскарження бездіяльності Рівненської міської ради, що полягає у не наданні дозволу на розробку проєкту землеустрою щодо надання земельної ділянки безоплатно у власність. Рішенням Рівненського окружного адміністративного суду № 460/375/20 від 19.06.2020 року позов задоволено та зобов’язано Рівненську міську раду надати Бунечку Ю.Ю. дозвіл. Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду рішення залишено без змін.

Історій, як у Юрія Бунечка, за час існування системи безоплатної правової допомоги Рівненщини – десятки тисяч.

Питання соціальних виплат, комунальних платежів, майна, сімейні перипетії, пенсійне забезпечення і т.п. – з цими та безліччю інших найрізноманітніших питань щодня звертаються клієнти до місцевих центрів з надання БВПД. Саме консультування громадян та представництво інтересів у цивільних і адміністративних справах належить до компетенції місцевих центрів та бюро правової допомоги.

«Якщо взяти нашу статистику – 75% справ виграшні на користь наших клієнтів. Звісно, юристи та адвокати, що співпрацюють з центром отримують кошти за свою працю, проте, головний мотив довести справу до кінця – це бажання допомогти людині відновити її порушені права. Адже наші клієнти – це соціально незахищена категорія громадян»,- розповіла директор Рівненського місцевого центру з надання БВПД Алла Негрей.

Мобільні та дистанційні пункти надання БПД, адресна правова допомога, платформа правових консультацій WikiLegalAid, потужна правопросвітницька робота і, звісно, соціальна спрямованість роботи системи безоплатної правової допомоги  – далеко не повний перелік того, що сьогодні є запорукою побудови правоспроможності громад.

Пряма трансляція пресконференції з нагоди Всеукраїнського дня безоплатної правової допомоги  журналістів сайту Rivne Online

Сюжет журналістів телеканалу “Сфера-ТВ” з пресконференцій присвяченій Всеукраїнському дню безоплатної правової допомоги

Cюжет журналістів телеканалу ITV media group з пресконференції присвяченій Всеукраїнському дню безоплатної правової допомоги