назад

Відмова батька дитини визнати своє батьківство – це ще не кінець!

Досить часто трапляються випадки, коли батько дитини, народженої поза шлюбом, відмовляється подати заяву про реєстрацію батьківства.

З таким питанням до Машівського бюро правової допомоги, звернулась клієнтка з проханням надати їй правову допомогу щодо визнання батьківства за батьком їх спільної малолітньої дитини, внести зміни до актового запису про народження дитини та стягнути аліменти на утримання дитини.

Жінка розповіла, що два роки проживала з чоловіком однією сім’єю без державної реєстрації шлюбу у квартирі його батьків.

Під час сімейного життя вона завагітніла. Однак, так склалося, що після народження дитини добровільно визнати себе батьком та сплачувати аліменти, чоловік відмовився та припинив сімейні відносини.

У результаті чого жінка змушена була у свідоцтві про народження дитини, відомості про батька дитини записати за прізвищем матері. Ім’я та по батькові батька дитини записано також за  вказівкою матері.

На надання безоплатної правової допомоги у даній справі уповноважено фахівця Машівського бюро правової допомоги Максима Дворовенка.

Юрист бюро правової допомоги склав позовну заяву до суду про визнання батьківства та стягнення аліментів.

Після тривалих судових засідань, суд задовольнив позовну заяву та ухвалив рішення про визнання батьківства, вказавши батьком дитини відповідача (цивільного чоловіка клієнтки) та стягнув з нього аліменти на утримання дитини.

«Визначення походження дитини, батьки якої не перебувають у шлюбі між собою, може відбуватися у добровільному порядку, за спільною заявою матері та батька дитини або у судовому порядку. До заяви про встановлення факту батьківства, у якості доказів можна надавати такі документи:  докази, що свідчать про спільне проживання матері і батька дитини, ведення ними спільного господарства до народження дитини або спільне її виховання чи утримання, а також докази, що підтверджують визнання особою батьківства (довідка про склад сім’ї, витяги з погосподарських та домових книг, особисті листи, сімейні фотокартки, рішення судів в інших справах тощо); покази свідків, яким відомо про відносини сторін та про їх батьківство щодо дитини; висновок судово-генетичної експертизи (що є підставою для визнання батьківства в судовому порядку)» – коментує начальник Машівського бюро правової допомоги Максим Дворовенко:

Нагадуємо, що скористатися своїм правом на безоплатну правову допомогу  громадяни можуть звернувшись Машівське бюро правової допомоги знаходиться за адресою: с-ще. Машівка, вул. Незалежності, тел.: (05364) 9-14-11.