назад

«Година з правниками»: правопросвітницький захід для студентської молоді Кропивницького

У Регіональному центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Кіровоградській області відбувся правопросвітницький захід «Година з правниками» для студентів юридичних спеціальностей Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка.

Під час заходу студенти дізнались про пілотний проєкт «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення», як стати волонтером БПД, а також практикуючі адвокати поділилась досвідом адвокатської роботи.

Заступниця директора центру Олена Шишкарьова розповіла студентам  про реалізацію пілотного проєкту «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення» на Кіровоградщині.

«Пілотний проєкт «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення» реалізується з квітня 2020 року. За цей період четверо неповнолітніх пройшли програму відновного правосуддя та були звільнені від кримінальної відповідальності», – підкреслила Олена Шишкарьова.

Анастасія Шепеленко, адвокат, регіональний представник молодіжного комітету UNBA NEXT GEN в Кіровоградський області розповіла про роль адвокатури у сучасному житті.

«Адвокатура – це професія, яка не дозволить сидіти на місці, професія що потребує постійного щоденного розвитку та самовдосконалення. Професія з надзвичайним емоційним навантаженням та відповідальністю 24/7, професія, що стоїть на варті прав та свобод людини і громадянина. Виклики сьогодення та конкуренція змушують адвоката кожного дня ставати кращою версією самого себе», – прокоментувала Анастасія Шепеленко.

Про розвиток комунікативних навичок в професійній діяльності розповіла Людмила Язан, адвокат, регіональний представник молодіжного комітету UNBA NEXT GEN в Кіровоградський області.

«У період здобуття освіти та навчання основний акцент направлений на освоєння професійних знань та практичних навичок, відповідно до обраної спеціалізації. Однак розвиток на напрацювання комунікативних навичок не повинні залишатись без уваги. «М’які» навички (soft skills) є важливими при побудові будь-якої комунікації та впливають на успіх та результативність кожної справи», – наголосила Людмила Язан.

Начальниця відділу комунікацій та правопросвітництва Ольга Салоїд пояснила студентській молоді як стати волонтером БПД та запросила до команди.

«22 волонтери БПД допомагають фахівцям центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги на Кіровоградщині забезпечувати доступ людей до безоплатної правової допомоги. Волонтери спільно з юристами центрів  проводять правопросвітницьку роботу, мають змогу побачити як консультують клієнтів юристи у центрах, покращують навички комунікації, налагоджують контакти та зв’язки», – повідомила Ольга Салоїд.