назад

25 листопада відзначається Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок

Щорічно в Україні 25 листопада відзначається Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. Заходи Міжнародної кампанії «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримуєтьсяміжнародноюспільнотою, проводяться у період з 25 листопада до 10 грудня. Система БПД не залишається осторонь подолання такої суспільної проблеми, як домашнє насильство. Наші фахівці завжди готові надати необхідну правову допомогу особам, які стали жертвами домашнього насильства та сприяти їхньому захисту.  Однією із багатьох успішних справ щодо захисту прав особи, яка стала жертвою є справа пані Ірини Іванової (ім’я та прізвище змінені).

Пані Ірина навіть після розлучення систематично страждала від домашнього насильства з боку свого колишнього чоловіка. Постійні погрози щодо фізичних розправ, образи, вимагання коштів та психологічний тиск, не давали спокою жінці.Ще перебуваючи в шлюбі пані Ірина неодноразово викликала поліцію, щоб захиститися, однак, протоколи про адміністративне правопорушення заспокоювали кривдника ненадовго.

З останньою надією пані Ірина звернулась за допомогою до Драбівського бюро правової допомоги Золотоніського місцевого центру з надання БВПД. Юридичну підтримку клієнтці надав працівник бюро Сергій Михлик.

Юрист роз’яснив жінці, що вона, як особа постраждала від домашнього насильства, має право на безоплатну вторинну правову допомогу. Фахівець склав заяву до суду про винесення обмежувального припису щодо колишнього чоловіка пані Ірини.

До заяви було додано всі необхідні копії документів. Суд визнав докази достатніми та виніс обмежувальний  припис щодо тимчасового обмеження права кривдника на строк шість місяців також заборонив чоловіку наближатися на відстань 300 метрів до місця проживання колишньої дружини,  вести листування, телефонні переговори з пані Іриною або контактувати з нею через інші засоби зв`язку особисто і через третіх осіб.

Довідково. Європейським судом з прав людини у вересні 2020 року вперше винесено рішення проти України щодо домашнього насильства, детальна інформація за посиланням: https://www.legalaid.gov.ua/novyny/pershe-rishennya-yevropejskogo-sudu-z-prav-lyudyny-proty-ukrayiny-shhodo-domashnogo-nasylstva/

Якщо ви стали жертвою або свідком домашнього насильства, можете звернутися в телефонному режимі за фаховою допомогою до:

– органів поліції – 102;

– урядового центру з протидії насильству – 15-47.

– національної «гарячої лінії»: 0-800 – 500-225, 116-111;

– національної «гарячої лінії» по запобіганню домашньому насильству: 0-800-500-005, 116-123 ;

– «гарячої лінії» безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103.

Жертви домашнього насильства можуть звернутися за безоплатною правовою допомогою до одного з центрів чи бюро правової допомоги, що працюють по всій території України. Адресу найближчого центру можливо знайти на офіційному сайті Координаційного центру з надання правової допомоги за посиланням: https://www.legalaid.gov.ua/…/poshuk-najblyzhchogo-tsentru…/або в мобільному застосунку «Безоплатна правова допомога».