назад

4 роки – багато чи мало? Бюро правової допомоги Арцизького місцевого центру

Сьогодні виповнилось 4 роки, як запрацювали бюро правової допомоги в Тарутинському, Татарбунарському та Саратському районах, які є відділами Арцизького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
4 роки – багато чи мало? За період роботи бюро звернулось понад 5 тис. осіб, понад – 1,2 тис. осіб з них отримали безоплатну вторинну правову допомогу.

Питання або проблеми, з якими клієнти звертаються до бюро, дуже різноманітні. Розірвання шлюбу, стягнення аліментів, встановлення факту належності правовстановлюючого документу, визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, встановлення факту родинних відносин, визнання батьківства, встановлення факту народження/смерті, надання права на шлюб, позбавлення батьківських прав, поділ майна подружжя, визнання права власності на житловий будинок тощо.

Одне із цікавих та актуальних питань, про стягнення пені та несплату аліментів, вирішилося у судовому порядку завдяки нашому юристу Татарбунарського бюро правової допомоги Інги Дмитрієвої:

На жаль, не всі батьки чітко виконують встановлені законом обов’язки щодо утримання своїх дітей, особливо після розірвання шлюбу. Українське законодавство чітко націлене на забезпечення захисту прав та інтересів дитини, та дає отримувачу аліментів чіткі гарантії для стягнення з боржника неустойки (пені) у разі виникнення заборгованості по їх сплаті, що накопичилась внаслідок винних діянь, чи точніше бездіяльності боржника.

При цьому, не має значення спосіб стягнення аліментів – за рішенням суду або за домовленістю між батьками.
З зазначеною проблемою до фахівців Татарбунарського бюро правової допомоги звернулась пані Марина.
Ознайомившись з фактичними обставинами справи юрист Татарбунарського бюро правової допомоги Інга Дмитрієва встановила, що після розірвання шлюбу, в 2010 році з колишнього чоловіка клієнтки за рішенням суду було визначено стягувати аліменти на утримання дитини. Батько дитини аліменти сплачував частково, а згодом взагалі припинив.

З метою захисту порушених прав дитини, юристом було роз’яснено право клієнтки на стягнення пені за несплату аліментів та рекомендовано звернутись до суду з позовом про стягнення неустойки (пені) за несплату аліментів.
Зібравши необхідні докази та здійснивши розрахунок аліментів, Інгою Дмитрієвою складено та подано до суду вищезазначений позов з сумою стягнення неустойки (пені) 28489,87 грн.

Заочним рішенням Татарбунарського районного суду Одеської області від 17 жовтня 2019 року позов задоволено в повному обсязі та стягнуто з відповідача неустойку (пеню) за несплату аліментів в сумі 28489,87 грн.

Спеціалісти бюро провели безліч правопросвітницьких заходів, якими охоплювались керівники структурних підрозділів РДА, голови, секретарі та працівники сільських та селищних рад, працівники центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, клієнти пробації, районної бібліотеки, клієнти центру зайнятості, управління праці та соціального населення, учні ЗОШ та НВК району, учні професійного аграрного ліцею, вихованці центру соціально-психологічної реабілітації, мешканці соціального гуртожитку та інші.