назад

5 років місцевим центрам: онлайн-зустріч з директорами центрів Львівщини

 1 липня 2015 року в Україні вперше відчинили двері місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги, які сьогодні святкують свій 5-річний ювілей, як в Україні, так і на Львівщині зокрема. З цієї нагоди сьогодні відбулась онлайн-зустріч з директорами та фахівцями місцевих центрів та бюро Львівської області. Кожен з директорів 5 місцевих центрів: Львівського, Буського, Самбірського, Стрийського, Червоноградського розповів про досягнення та зміни, що відбулись в діяльності центрів за ці п’ять років. З привітальним словом до колег звернувся директор Регіонального центру з надання БВПД у Львівській області Ігор Микитин.

«Створення місцевих центрів стало черговим щаблем до розбудови системи безоплатної правової допомоги. Час, що стрімко йде вперед, змушує здобувати нові знання і, водночас, пройдений етап дає змогу озирнутися назад і згадати, з чого все починалося», – підкреслив Ігор Микитин.

Уляна Стефак, директорка Львівського місцевого центру, подякувала команді за спільну роботу, а також відзначила першу успішну справу у 2015-му – допомога учаснику АТО з лікуванням гепатиту С.

У свою чергу Микола Шийко, директор Самбірського місцевого центру, нагадав специфіку районів та характерні для них правові потреби, розповів про правопросвітницькі проєкти. Серед них – «Школа гідної поведінки», метою якої є  підвищення інформованості населення регіону по питаннях протидії  торгівлі людьми та гендерної рівності, запобіганню домашньому насильству, потреб дітей з особливими освітніми потребами, протидії булінгу,  відповідальне батьківство.

Набутками центру поділилась Марія Николаїшин, директорка Стрийського місцевого центру. Серед ініціатив центру: «Правова батьківства кав’ярня» при бібліотеці; Правова школа журналіста; Дитяча дорадча рада.

«Фактично кожен десятий клієнт Бущини звертався за безоплатною правовою допомогою»,  – відмітив Іван Скочко, директор Буського місцевого центру.

Як розповіла Наталія Костишин, директорка Червоноградського місцевого центру,  з центру починалося вуличне інформування, співпраця з ГО «Докудейз» та навчання з обміну досвідом.

5 років тому і тепер – сервісів та змін відбулося чимало: дистанційні пункти, навчання, правопросвітницькі заходи, статті для правової Вікіпедії WikiLegalAid. Насамперед зростає довіра до системи безоплатної правової допомоги.

Так, за 5 років до місцевих центрів з надання БВПД на Львівщині за консультаціями звернулося 110 768 осіб; за наданням безоплатної вторинної правової допомоги – 11 003 особи.

Серед найбільш поширених питань, з якими звертаються клієнти щодня – соціальний захист, виплати аліментів, консультації з питань земельного та спадкового права. Адже клієнти центрів – це, передусім, соціально вразливі верстви населення, які потребують правової поради та в разі потреби якісних послуг адвоката або юриста системи правової допомоги Львівщини.

За сумлінну працю, професіоналізм та з нагоди зазначеної дати Ігор Микитин відзначив директорів місцевих центрів грамотами і подяками Міністерства юстиції України та Координаційного центру з надання правової допомоги.