назад

65 майбутніх правників під час проходження практики переймають досвід фахівців системи БПД Рівненщини

«Практика роботи системи безоплатної правової допомоги» – саме такою була тематика низки онлайн-вебінарів,  проведених фахівцями Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Рівненській області зі студентами-«правниками»   Національного університету  водного господарства та природокористування протягом лютого 2021 року.

Реалізуючи положення Меморандуму про співпрацю, Регіональним центром вже вкотре було надано базу навчальної практики  для 65  майбутніх правознавців заочної та денної форми навчання.

«Звичайно, за два тижні навчальної практики неможливо осягнути усі тонкощі роботи системи БВПД, однак, фахівці Регіонального центру докладуть максимум зусиль, щоб сформувати у вас загальні поняття, структуру та засади її діяльності», – наголосив     у вступному слові до практикантів директор Регіонального центру Василь Овдіюк.

Керівник  практики від Регіонального центру – начальник відділу організації надання безоплатної вторинної правової допомоги  Олександр Кузик звернув увагу присутніх на безумовне дотримання вимог бази практики  щодо підготовки  звітних матеріалів та щоденників а також зупинився на особливостях та аспектах роботи Регіонального центру і підпорядкованих йому підрозділів.

Студентів було ознайомлено з роботою чергової частини, Регіонального центру а також  – з діяльністю фронт-офісу Рівненського місцевого центру.

З огляду на карантинні обмеження, основною  формою  проходження практики залишалася дистанційна робота з максимальним використанням можливостей засобів зв’язку та телекомунікації. Тож – проведені Регіональним центром онлайн-вебінари якраз і стали тим знаряддям, що дозволило максимально повно і всебічно донести  до студентів необхідні теоретичні та практичні навички.

Диференційований підхід до проведення заходів дав можливість 11 та  17   лютого обговорити основні аспекти практичної діяльності, відпрацювати та оцінити практичні навички складання  проектів документів правового характеру, підготовки консультацій на правову тематику  зі студентами 3,4,5 курсів, для яких організовано проходження виробничої та переддипломної практики.   На вебінарі ж 19 лютого  – було обговорено законодавчі та організаційні засади діяльності, структуру та повноваження   системи БВПД в цілому зі студентами 2 курсу, для яких організовано проходження  навчальної практики.

Неабияка активність студентів дає надію, що набуті  студентами знання будуть використані ними у практичній діяльності, і, хтозна, може, через декілька років система БВПД Рівненщини поповниться новими підготовленими фахівцями.