назад
15.07.21

9-10 сепня у Києві пройде тренінг «Комунікація судових процесів, пов’язаних зі збройним конфліктом в Україні»

9-10 сепня у Києві пройде офлайн-тренінг «Комунікація судових процесів, пов’язаних зі збройним конфліктом в Україні». Реєстрація триває до 26 липня.

Якісна комунікація судових процесів, пов’язаних зі збройним конфліктом в Україні, необхідна для захисту права на справедливий суд, права знати правду про перебіг подій збройного конфлікту та забезпечення правосуддя в його умовах. У цей процес комунікації задіяні як органи державної влади, так і громадянське суспільство.

Тож задля напрацювання спільних напрямків співпраці до участі запрошуються представники/ці комунікаційних команд судів, прокуратури, слідчих органів Національної поліції України, Служби безпеки України, медіа, громадських організацій, адвокати/ки, зокрема системи надання безоплатної правової допомоги.

Що буде на тренінгу

Учасники розглянуть такі питання:

 • поняття воєнних злочинів, їх види;
 • поняття механізму перехідного правосуддя та шляхи його впровадження у світі та Україні;
 • робота із стратегічними комунікаціями.

Отримають практичні навички у ході роботи із реальними судовими справами щодо:

 • підготовки комунікаційних повідомлень під час висвітлення судових процесів, пов’язаних зі збройним конфліктом в Україні;
 • участі та проведення комунікаційних заходів для висвітлення судових процесів, пов’язаних зі збройним конфліктом в Україні.

Та спільно напрацюють шляхи співпраці органів державної влади та громадянського суспільства для якісного висвітлення судових процесів, пов’язаних зі збройним конфліктом в Україні.

Тренери/ки та експерти/ки тренінгу

 • Назарій Боярський, правозахисник, член правління ГО «Вектор прав людини». Незалежний експерт Східно-Європейської Мережі громадянської освіти, член тренерського пулу Молодіжного департаменту Ради Європи. Автор низки досліджень на тематику комунікаційної діяльності судової влади.
 • Валерія Рибак, правозахисниця, директорка ГО «Вектор прав людини». Експертка та тренерка з судового моніторингу Координатора проєктів ОБСЄ в Україні. Розробниця механізму судових трансляцій технічними засобами судів, авторка низки досліджень на тематику комунікаційної діяльності судової влади.
 • Олег Мартиненко, керівник аналітичного напрямку Української Гельсінської спілки з прав людини, директор ГО «Центр досліджень правоохоронної діяльності».
 • Максим Тимочко, адвокат Української Гельсінської спілки з прав людини, член комітету Національної асоціації адвокатів з міжнародного права, партнер Адвокатського об’єднання «Амбрела».
 • Ольга Решетилова, журналістка, правозахисниця, координаторка Медійної ініціативи за права людини.
 • Марія Томак, журналістка, правозахисниця, координаторка Медійної ініціативи за права людини.
 • Анастасія Розлуцька, фахівчиня з комунікацій, кандидатка політичних наук, директорка з комунікацій та маркетингу компанії «Архідата». Була головною спеціалісткою у пресслужбі Міністерства освіти і науки. Також працювала керівницею гарячої лінії “Допомога” для людей постраждалих під час війни на сході, була координаторкою проекту “Є-data” та головною редакторкою журналу про відкриті дані “Mind lab”.

Реєстрація

Реєстрація тренінг-моделювання триває до 26 липня включно.

При реєстрації важливо вказати електронну скриньку, до якої у вас є особистий доступ ― саме туди буде надіслано всю інформацію.

Учасникам/цям, які проживають не в Києві, буде забезпечено проживання та компенсовано проїзд (окрім квитків класу «люкс» та «1С» Інтерсіті). Усі учасники/ці будуть забезпечені харчуванням, роздатковими матеріалами та отримають сертифікат про участь за умови повної участі у заході.

З додаткових питань звертайтесь, будь ласка, на електронну пошту: [email protected]

Організатори

Захід проводиться ГО «Вектор прав людини» спільно з Медійною ініціативою за права людини в межах проєкту «Збройний конфлікт в Україні: комунікація заради справедливості».

Ідею проєкту підтримали Рада суддів України, Департамент Офісу Генерального прокурора України з нагляду за розслідуваннями злочинів, скоєних в умовах збройного конфлікту в Україні, Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим та Координаційний центр з надання правової допомоги.

Проєкт «Збройний конфлікт в Україні: комунікація заради справедливості» реалізується в межах спільного конкурсу програми «Права людини і правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження» та проєкту ПРООН «Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні», що реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.

 

Програма

09 серпня 2021 року

09.30-10.00 Реєстрація та вітальна кава
10.00-11.30 Відкриття заходу, мета та завдання тренінгу-моделювання, знайомство учасників(-ць) Назарій Боярський

Валерія Рибак

11.30-12.00 Перерва на каву
12.00-13.00 Особливості кваліфікації та розслідування злочинів, пов’язаних із збройним конфліктом Максим Тимочко
13.00-14.00 Обід
14.00-16.00 Основи комунікаційної діяльності в контексті збройного конфлікту Анастасія Розлуцька
16.00-16.30 Перерва на каву
16.30-18.00 Особливості комунікаційної діяльності під час досудового слідства Назарій Боярський

Олег Мартиненко

Ольга Решетилова

Марія Томак

18.00-19.00 Вечеря

10 серпня 2021 року

10.00-11.00 Особливості комунікаційної діяльності під час судового розгляду Назарій Боярський

Олег Мартиненко

Ольга Решетилова

Марія Томак

11.00-11.30 Перерва на каву
11.30-13.00 Створення інформаційних продуктів у справах пов’язаних із збройним конфліктом (на прикладі пресрелізу) Ольга Решетилова

Марія Томак

Назарій Боярський

Олег Мартиненко

13.00-14.00 Обід
14.00-16.00 Право на правду: співпраця як запорука ефективної комунікації справ пов’язаних із збройним конфліктом Назарій Боярський

Валерія Рибак

16.00-16.30 Перерва на каву
16.30-17.30 Підведення підсумків та офіційне закриття Назарій Боярський

Валерія Рибак