назад

9 вебінарів на тему «Нульова толерантність до насильства» пройшли на Дніпропетровщині 23-25 листопада

Використавши можливості онлайн  та об’єднавши зусилля з поліцією і закладами освіти, фахівці Криворізького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги змогли охопити заходами, що проходили у межах  акції «16 днів протидії насильству», близько тисячі учасників з понад 50-ти закладів освіти в умовах карантину “червоної” зони.

Вчителі виводили трансляцію на великий екран, і школярі й студенти медичного, педагогічного коледжу та інших закладів освіти з Кривого Рогу, Жовтих Вод, П’ятихаток й сільської мисцевості району змогли долучитись до події.  А міське телебачення «Рудана» 23 листопада зробило сюжет для інформування криворіжців про те, що такі заходи тривають, і всі мають змогу до них долучитися.

Під час вебінару йшлося  про права людини, булінг та домашнє насильство, способи захисту від таких дій і відповідальність для кривдників, бо і перше, і друге є порушенням прав людини. Саме на цьому акцентувала увагу учасників організаторка та модератора заходів заступниця начальника відділу правопросвітництва та надання безоплатної правової допомоги Наталія Кожем’яка. Як представниця системи безоплатної правової допомоги, вона також озвучила інформацію про послуги,  які надають в центрі БВПД, куди потрібно звертатись за допомогою у таких випадках. Адже всі без виключення діти і особи, потерпілі від насильства, за ознакою статі та домашнього насильства, мають право на призначення адвоката за рахунок держави.

 

Інспекторка Сектору ювенальної превенції Криворізького районного управління поліції Катерина Савчук говорила про те, що при протидії насильству  багато залежить і від людини, яка постраждала, і від свідків, які можуть дати сигнал, допомогти порадою, поділитись правовою інформацією.

Особливої емоційності вебінарам додавала історія дівчинки Лізи, героїні документального фільму «Лізо, ходи додому», який було продемонстровано у межах роботи кіноклубу «ПРАВОзнай» Docudays.UA, який працює при Криворізькому центрі БВПД. Фільм привертає увагу до того, що проблема домашнього насильства – суспільна. Тож  у державі створено систему установ і організацій, які працюють, щоб допомагати потерпілим від насильства.

Завдяки таким заходам дедалі більше людей дізнаватимуться про права людини, способи їх захисту та виключну роль системи БПД у сприянні  розірвання кола насильства, – зазначила, коментуючи подію, заступниця начальника відділу правопросвітництва та надання безоплатної правової допомоги Наталія Кожем’яка