назад

Адміністративне затримання: що потрібно знати

Що таке адміністративне правопорушення, з якого віку можуть притягати до адміністративної відповідальності та коли саме можуть застосовувати адміністративне затримання до особи?

Відповіді на ці та інші питання в прямому ефірі радіостанції «Радіо Сяйво» озвучила Марта Фучко, заступник начальника відділу правопросвітництва та надання безоплатної правової допомоги Коломийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

На традиційній зустрічі в студії «Радіо «Сяйво» 13 травня з радіоведучою Христиною Пазюк у програмі «Цікава бесіда з Христиною Пазюк» «Юридичні поради» Марта Фучко зазначила, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність. Адміністративній відповідальності підлягають особи, які досягли на момент вчинення адміністративного правопорушення шістнадцятирічного віку.

Під час ефіру фахівчиня Коломийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги зазначила, що адміністративне затримання можливе лише в разі вчинення адміністративного правопорушення. Застосування такого заходу визначено в Кодексі України про адміністративні правопорушення. Адміністративне затримання застосовується з метою припинення адміністративних правопорушень, коли вичерпано інші заходи впливу, встановлення особи, складення протоколу про адміністративне правопорушення у разі неможливості складення його на місці вчинення правопорушення, якщо складення протоколу є обов’язковим, забезпечення своєчасного і правильного розгляду справ та виконання постанов по справах про адміністративні правопорушення допускаються адміністративне затримання особи, особистий огляд, огляд речей і вилучення речей та документів, у тому числі посвідчення водія, тимчасове затримання транспортного засобу, відсторонення водіїв від керування транспортними засобами, річковими і маломірними суднами та огляд на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння, а також щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.

Про адміністративне затримання складається протокол, в якому зазначаються: дата і місце його складення; посада, прізвище, ім’я та по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу затриманого; час і мотиви затримання. Протокол підписується посадовою особою, яка його склала, і затриманим. У разі відмовлення затриманого від підписання протоколу в ньому робиться запис про це.

Все це та багато іншого можна переглянути у цьому відео: http://surl.li/tqeq