назад

Адвокат Олександр Умріхін: співпраця завдовжки у 5 років

Адвокат Олександр Умріхін співпрацює з системою безоплатної правової допомоги з 2013 року у кримінальних, а з  2015 року – у цивільних та адміністративних справах. Днями Олександр Віталійович завітав до Криворізького місцевого центру з надання БВПД, щоб привітати його співробітників з 5-ою річницею, і принагідно поділився своїми враженнями від роботи у системі.

Яка справа найбільше запам’яталась

Справа щодо захисту прав споживача. Старенька бабуся замовила пластикові вікна. Сплатила за установку чималеньку суму – 10 тисяч гривень. У результаті підприємець  весь час затримував виконання робіт, порушував терміни і взагалі так і не розпочав виконувати роботи. Для захисту прав споживача було подано позов до суду. У результаті суд розірвав договір надання послуг, змусив підприємця повернути кошти та стягнув відсоток за прострочку виконання договору.

Які справи є найскладнішими

Для успішного розгляду справи судом потрібні докази. Людина вважає, що правда на її стороні, часто це так і є, але суду потрібні докази, потрібно довести причинно-наслідковий зв’язок. І якщо доказів замало, то складно пояснити клієнту, що суд може бути не на його боці. Це стосується, наприклад, окремих справ щодо захисту прав військовослужбовців. Здобути докази у військових частинах часом дуже складно. Просто тому що фінансовий та бухгалтерський обліки ведуться неналежним чином. Наприклад, дуже складні справи щодо ненарахування премії – не вистачає нормативних документів, на запити інформація не надається, тому що її просто немає.

Одна з останніх переможних справ

Стягнення з військової частини грошових коштів за невикористану відпустку. Всі знають, що учасники бойових дій мають право на додаткову оплачувану  відпустку. Поки людина служить, їй таку відпустку не надають. Але при звільненні варто писати рапорт і просити виплатити всі кошти за невикористані відпустки. У разі відмови слід звертатись до суду. Позитивна практика є і, здавалось би, нічого нового. Але… У моїй справі суд зобов’язав військову частину виплатити людині не тільки кошти за компенсацію, але й через несвоєчасну виплату компенсації постановив стягнути середній заробіток з серпня по грудень у розмірі 35 тисяч гривень.

Чи траплялись справи щодо захисту прав дітей

Так. Шкода, але зазвичай це справи, які порушують бабусі (дідусі) щодо позбавлення батьківських прав своїх дітей. Це певна соціальна проблема. Але розумію, що це вимушені заходи. Так буває, коли фактично бабусі (дідусі) доглядають онуків, а самі вже не в змозі працювати. Для оформлення опікунства над онуками та отримання певної підтримки від держави потрібно спочатку позбавити батьківських прав своїх дітей. Якщо  працездатні діти ведуть асоціальний спосіб життя і дозволяють собі не турбуватись про своїх рідних, то позбавлення батьківських прав – чи не єдиний спосіб отримати хоч якусь матеріальну допомогу.

Команда Криворізького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги щиро дякує та пишається співпрацею з адвокатом Олександром Умріхіним. Ми бажаємо йому і всім правникам, які надають безоплатну вторинну правову допомогу людям, подальших перемог!