назад

Адвокати святкують професійне свято. Про найважливіше партнерство на Хмельниччині

Професіоналізм, оперативність у роботі, розуміння потреб кожного клієнта і вміння працювати з людьми в складних життєвих обставинах – усі ці якості властиві адвокатам, що співпрацюють з системою безоплатної правової допомоги на Хмельниччині. Сьогодні вони відзначають своє професійне свято – День адвокатури. З цієї нагоди розповідаємо про особливості партнерства.

Як зазначив в. о. директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олександр Баранов, адвокати є важливими партнерами системи безоплатної правової допомоги. Завдяки їм тисячі клієнтів мають можливість розв’язати свої життєві проблеми у правовий спосіб, повірити у силу закону.

Наразі на Хмельниччині центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги уклали 187 контрактів з адвокатами, що дає можливість особам, які мають право на послуги із захисту та представництва своїх інтересів у суді, отримати правничу допомогу високої якості. Так, зокрема, Кам’янець-Подільський місцевий центр уклав 15 контрактів, Старокостянтинівський – 9, Хмельницький – 38, Шепетівський – 20.

Призначення адвокатів підозрюваним та обвинуваченим у кримінальному провадженні, затриманим, заарештованим та засудженим належить до компетенції регіонального центру. Доручення адвокатам для представництва інтересів осіб у судах в цивільних та адміністративних справах, а також для надання правової допомоги свідкам та потерпілим в кримінальному провадженні видають у місцевих центрах з надання БВПД.

«Завдяки адвокатам, які співпрацюють з центрами, багато клієнтів, які не мають змоги оплатити послуги адвоката з власної кишені, отримали позитивні рішення судів у справах про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей, зміну розміру аліментів, усиновлення, встановлення фактів, що мають юридичне значення, стягнення моральної та матеріальної шкоди, завданої злочином, оскарження стягнення заборгованості за кредитом та інших», – наголошує директорка Регіонального центру з надання БВПД у Хмельницькій області Наталія Стьопіна.

Як пояснює директор Старокостянтинівського місцевого центру з надання БВПД Олександр Петлюк, місцеві центри залучають адвокатів для надання безоплатної вторинної правової допомоги суб’єктам, за зверненнями яких прийнято рішення про надання такої допомоги. Робота адвоката передбачає складання документів процесуального характеру та здійснення представництва інтересів в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами.

«Під час призначення адвоката місцевим центром враховуються його спеціалізація, досвід роботи, навантаження, складність справ, у яких адвокат бере участь. Розподіл справ між адвокатами здійснюється за адміністративно-територіальними одиницями, в межах яких адвокати згідно з умовами контракту зобов’язуються надавати безоплатну вторинну правову допомогу. При цьому місцевим центром забезпечується черговість призначення адвокатів та рівномірність розподілу справ між ними», – говорить очільник Старокостянтинівського місцевого центру.

Та партнерство системи безоплатної правової допомоги з адвокатами передбачає не лише їх залучення до надання правових послуг клієнтам. Дбаючи про підвищення кваліфікації адвокатів, центри систематично організовують для них навчальні заходи з різноманітних питань, під час яких партнери набувають нових навичок та обмінюються досвідом.

Зрештою, про високу якість роботи адвокатів, що залучаються до надання безоплатної правової допомоги, свідчить і відсоток справ, які вирішуються на користь клієнтів (а таких рішень близько 70%), і довіра клієнтів, які знову звертаються по допомогу до центрів з надання БВПД на Хмельниччині.