назад

Безоплатна правова допомога засудженим особам: консультації та правопросвітництво

Кожному засудженому гарантується право на правову допомогу. Саме тому фахівці системи БПД проводять заходи, спрямованих на підвищення рівня правової поінформованості, забезпечення дотримання конституційних прав засуджених в установах виконання покарань.

У зв’язку з продовженням адаптивного карантину консультування та правопросвітницо проводимо онлайн.

29 червня на базі Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Житомирській області відбулось чергове онлайн-консультування засуджених ДУ «Житомирська установа виконання покарань (№8)» та ДУ «Житомирська виправна колонія (№4)». Ув’язнені отримали кваліфіковані юридичні консультації з питань, які їх цікавили.

Представники Регіонального та місцевого центрів з надання БВПД із соціальними партнерами надали роз’яснення з питань можливості отримання засудженою особою паспорту громадянина України, свідоцтва про народження, підстави та порядок умовно-дострокового звільнення, щодо порядку отримання вторинної правової допомоги тощо.

Також для засуджених виправної колонії №4 директор Житомирського місцевого центру з надання БВПД Олександр Коваль прочитав правопросвітницьку лекцію щодо Проєкту закону «Про амністію з нагоди 30-ї річниці Незалежності України». Він розповів про те, кого можуть звільнити від відбування покарання у виді позбавлення волі на певний строк та від інших покарань.