назад
09.09.21

Безпечне шкільне середовище – кожному українському учню

9 вересня Україна та весь світ уже вдруге відзначають Міжнародний день захисту освіти від нападів, проголошений Генеральною Асамблеєю ООН.  Проблема безпеки учнів у навчальних закладах не мала б бути у прогресуючому, динамічно розвиваючому суспільстві, але сучасні реалії показують зовсім інше. Для нашої держави важливо оберігати дітей від прямого впливу конфліктів на якість освіти і можливість її здобувати.  Перш за все це стосується Сходу України, де діти змушені жити і відвідувати школи неподалік від лінії розмежування. Не менш важливим є створення безпечних умов в школах під час надзвичайних гуманітарних ситуацій, в тому числі під час епідемії COVID-19.

Особливу увагу потрібно приділяти питанню безпеки дітей в шкільних колективах, так як чимало учнів страждають від булінгу (цькування у школі).

Якщо дитина постійно скаржиться на погане самопочуття в навчальному закладі, говорить, що у школі зникають її особисті речі, у неї вимагають гроші однокласники, якщо про неї поширюються чутки жартівливого характеру – є велика вірогідність, що дитина страждає від булінгу.

Система безоплатної правової допомоги постійно проводить правопросвітницькі заходи та інформує учнів, їх батьків і вчителів про механізми захисту від цькування.

З початком нового навчального року Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у місті Києві розпочинає інформаційну компанію для запобігання булінгу у навчальних закладах столиці. Цього разу нам допомагає наш постійний, надійний партнер – Група компаній «РТМ-Україна». Це один з найбільших національних операторів зовнішньої реклами, який, крім комерційних проектів, виконує і важливу соціальну місію, розміщуючи на своїх рекламних площах важливу соціальну рекламу. Так, цього місяця компанія розмістила інформацію щодо відповідальності за вчинення булінгу та право дітей на безоплатну правову допомогу на 25 цифрових  панелях в центральних вулицях столиці.

Цифрова зовнішня реклама — медіа для соціально важливих повідомлень. Так є у всьому світі і в Україні також, принаймні, ми в «РТМ-Україна» намагаємось виділяти місце для суспільно корисної інформації. Ми вважаємо, що булінг – одна з нагальних проблем, яка потребує вирішення задля кращого майбутнього дітей та їхнього розвитку. Інформація про те, як запобігти булінгу, має бути загальнодоступною, і дуже добре що на сюжетах від Регіонального центру з надання БВПД у м. Києві є прямі посилання — QR-коди, — які ведуть до консультації зі спеціалістами, отже, надаються засоби для отримання допомоги , — коментує Тетяна Денисюк, PR-директор Групи компаній «РТМ-Україна»

Варто нагадати, що за булінг учасника освітнього процесу, внаслідок чого була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого, наступає адміністративна відповідальність, що передбачає накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин. У випадку, коли булінг вчиняли діти до 16 років – до відповідальності притягають батьків булерів.

Навчальні заклади повинні залишатися безпечними, вільними від конфліктів та насильства.