назад

БПД і ОБСЄ: правові точки дотику

14 січня відбулася онлайн-зустріч директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернівецькій області Аркадія Мунтяну зі спостерігачкою спеціальної моніторингової місії Організації з безпеки і співробітництва в Європі у Чернівецькій області Беккі Радовановіч.

Під час зустрічі представниця ОБСЄ поцікавилася наскільки змінилася робота адвокатів та центрів безоплатної правової допомоги в умовах карантину, які категорії громадян нині найчастіше звертаються до Єдиного контактного центру системи БПД, а також про надання правової допомоги учасникам АТО/ООС та вплив реформ в Україні на систему правосуддя.

Директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової у Чернівецькій області Аркадій Мунтяну розповів, що всі звернення громадян в умовах карантину оперативно опрацьовуються, у більшості випадках люди отримають правові консультації дистанційно, немає проблем і з призначенням адвокатів та захистом прав клієнтів у судах. Крім того, значно зросла, у порівнянні з минулими роками, кількість додзвонювачів на «гарячу» лінію  системи БПД 0 800 213 103. У 2020 році – це майже півмільйона дзвінків!

По завершення зустрічі сторони домовилися продовжувати конструктивну співпрацю щодо захисту фундаментальних прав і свобод людини.