назад

Булінг: правопросвітництво для студентів

Від булінгу страждають діти не лише у школах, а й у вузах, коледжах, училищах та інших закладах де студенти здобувають професійну освіту. Як система безоплатної правової допомоги захищає постраждалих від булінгу? Яке покарання передбачено для тих, хто вчиняє булінг? Чому булінг може стати першим кроком до злочину? Про це та інше студентам першого курсу Новоград-Волинського медичного фахового коледжу розповіла заступниця директора Новоград-Волинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Юлія Парійчук.

Під час зустрічі зі студентами обговорили, як відрізнити булінг від звичайного конфлікту та які дії законодавець вважає булінгом. Також згадали про таке явище, як кібербулінг і в чому він полягає. Медики ознайомилися із алгоритмом дій для свідка булінгу, потерпілого від булінгу та особи, що вчиняє такі протиправні дії. Особливу зацікавленість у студентів викликали санкції, що накладаються за вчинення булінгу.

Кривдник може вважати свої дії дотепними та вчиняти так тому, що це приносить йому задоволення і він не усвідомлює, що жертві булінгу це завдає шкоди. Іноді достатньо поговорити з кривдником і пояснити які наслідки можуть спричинити його дії. Дорослим також слід звертати увагу на те, що відбувається у дитячому колективі та не вважати такі вчинки дітей за дрібниці. Булінг — це насилля, що має систематичність та один вид якого часто переплітається з іншим, наприклад, психологічний тиск, погрози переростають у фізичне насильство,- говорить Юлія Парійчук .

Також студентам надали контакти за якими можна звернутися за допомогою та консультацією.

А саме:

  • Безкоштовний номер системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213-103
  • Національна дитяча «гаряча лінія» – 116-111, 0 800-500-225;
  • Національна поліція – 102;
  • Уповноважений Президента з прав дитини – 044 255-76-75
  • Чат-бот “Кіберпес” для дітей, батьків, вчителів,який розповідає про можливі дії у випадку кібербулінгу,як самостійно видалити образливі матеріали із соціальних мереж та ін. Бот працює у Telegram та Viber.