назад

Булінг – це не дитячі пустощі, а серйозне правопорушення, за яке агресор нестиме відповідальність!

Булінг – це не дитячі пустощі, а серйозне правопорушення, за яке агресор нестиме відповідальність! – це стало ключовою тезою під час зустрічі зі студентами Миколаївського політехнічного коледжу.

Під час заняття працівники Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Миколаївській області спільно з інспекторами зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції у Миколаївській області розповіли, в яких видах може проявлятися булінг, а також зауважили на відповідальності за цькування.

Нагадаємо, що 18 грудня 2018 року Верховна Рада України прийняла Закон №2657-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)», яким закріплено відповідальність за вчинення булінгу.

  • Булінг (цькування) неповнолітньої чи малолітньої особи – штраф від 850 до 1700 грн або громадські роботи від 20 до 40 годин.
  • Такі діяння, вчинені повторно протягом року після або групою осіб – штраф від 1700 до 3400 грн або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин.
  • Якщо булінг (цькування) вчинить дитина до 16 років – відповідатимуть його батьки або особи, що їх заміняють. До них буде застосований штраф від 850 до 1700 грн або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин.
  • Якщо керівник закладу освіти не повідомить органи Національної поліції України про відомі йому випадки цькування серед учнів, до нього буде застосоване покарання у вигляді штрафу від 850 до 1700 грн або виправних робіт до одного місяця з відрахуванням до 20 % заробітку.