назад

Бюро правової допомоги Житомирщини: 4 роки роботи на результат

Чотири роки тому на Житомирщині запрацювали 19 бюро правової допомоги. Тоді це стало новим та важливим етапом у розвитку системи безоплатної правової допомоги. Відтоді ми можемо сміливо сказати, що правова допомога поруч.

Успіх неможливий без професійної команди. У чергову річницю заглянемо за лаштунки та розпитаємо фахівців про головні зміни, важливі успіхи та справи, що найбільше вразили.

Дарина Павлова, начальниця Черняхівського бюро правової допомоги:

Бюро правової допомоги стало першим місцем моєї роботи. Це шалений досвід. Адже до нас часто приходять люди зі своїми маленькими життєвими трагедіями. І тобі інколи доводиться бути не лише правником, а й подекуди психологом. Та попри складнощі, я чесно можу сказати, що люблю свою роботу. Бо своєю кропіткою роботою демонструємо людям, що багато життєвих питань можна вирішити у правовий спосіб. Довіру важко здобути. Та нам це вдалось зробити за короткий термін.

Численні зміни в законодавстві, проведення реформ змушують більше працювати у напрямку правопросвітництва населення. Ми вивчаємо правові потреби громад, аби лекції були цікавими та змістовними. Для мене дуже важливо аби після лекції люди ставили питання. Це свідчить про те, що ти вгадав з темою для аудиторії.

Система безоплатної правової допомоги активно розвивається та стає ближчою до своїх клієнтів. У бюро люди можуть отримати доступ до електронних сервісів Міністерства юстиції України. А віднедавна можуть отримати консультації онлайн, що дуже зручно у період карантинних обмежень.

Ковальчук Марина, фахівчиня Овруцького бюро правової допомоги:

Чотири роки тому, коли відкрились бюро правової допомоги мало хто з  мешканців віддалених куточків Овруччини знав про безоплатну правову допомогу. Завдяки тісній співпраці з партнерами та численним правопросвітницьким заходам громадяни знають і звертаються за правовою допомогою.

Для мене початок роботи у бюро був своєрідним викликом. На попередній роботі, я працювала виключно з паперами, а тут довелось працювати з людьми. Це звичайно складніше, але набагато цікавіше.

Найпершу свою клієнтку запам’ятала дуже добре, це була пані Ганна, яка прийшла із складним житловим питанням. Жінка і досі звертається до нас за правовою допомогою, це і консультації, і написання позовних заяв, і представництво у суді. Загалом вона зверталась 24 рази.

Найбільше запам’яталась перша справа. Тоді я складала позов про розірвання шлюбу та стягнення аліментів. Раніше я не мала досвіду написання позовних заяв та представництва особи в суді. Коли суд задовольнив позов, то раділа разом з клієнткою.

Ми уважно ставимось до кожного клієнта, та намагаємось допомогти.

Юрій Мельник, фахівець Баранівського бюро правової допомоги:

Головне у нашій роботі – це допомога людям. Ми допомагаємо нашим клієнтам повірити у силу права і те, що за справедливість варто боротись. Мені особливо запам’яталась справа Олексія Григоріва( ім’я та прізвище змінені з етичних міркувань – прим. автора). Чоловік звернувся до бюро та розповів, що 14 років він перебував у шлюбі. Однак спільне подружнє життя із дружиною не склалося і з ініціативи дружини вони розлучились. Після розірвання шлюбу колишня дружина подала до суду про призначення аліментів на її користь на утримання неповнолітніх дітей. Пан Олексій аліменти сплачував вчасно та заборгованості не має. Але діти з народження і після розлучення проживали разом із батьком, а мати після розлучення поїхала на заробітки в інший регіон, через певний час народила 4-ту дитину, та проживає зі співмешканцем у іншій області.

Батько повністю опікується інтересами і потребами дітей, піклується про них, займається вихованням, слідкує за розвитком та здоров’ям дітей, ніколи не перешкоджав і не має наміру у подальшому перешкоджати спілкуванню матері із дітьми.

Старша донька є студенткою  державного аграрного технікуму, хлопці навчаються у місцевому ліцеї. Мати дітей матеріально майже не допомагає, протягом останнього року дітей відвідувала лише двічі.

Чоловік звернувся до бюро з питанням щодо визначення місця проживання дітей разом із батьком та звільнення його від сплати аліментів.

Я склав позовну заяву до Баранівського районного суду про визначення місця проживання дітей. Баранівський районний суд розглянув справу та задовольнив позов. Чоловіка повністю звільнено від сплати аліментів на користь колишньої дружини на утримання неповнолітніх дітей.