назад

Чергове заняття гуртка взаємодопомоги для осіб похилого віку відбулося на Гребінківщині

У  Гребінківській територіальній громаді відбулося чергове заняття  гуртка взаємодопомоги на тему «Захист прав осіб похилого віку». Захід мав на меті роз’яснити громадянам похилого віку права  та  можливості їх захисту.

Під час роботи гуртка учасниці та учасники літнього віку дізнались про основні права людини, отримали інформацію з правових питань щодо спадщини, земельної реформи тощо. Крім того, пенсіонери одержали правові консультування з актуальних юридичних питань. Фахівчиня бюро Юлія Маковська, надала правові роз’яснення щодо соціальних виплат, перерахунку пенсій, виправлення описок у документах, порядок приватизації земельної ділянки та інші.

«Ознайомлення з переліком основних прав дуже важливе у будь – якому віці, особливо у літньому, коли людина стає більше уразливою. Адже, щоб запобігти порушенню своїх прав та захистити себе, потрібно їх знати», – зазначила під час заходу головна спеціалістка Гребінківського бюро правової допомоги Юлія Маковська.

Захід організований спільно з Полтавською обласною молодіжною громадською організацією «Твій Світ», Гребінківським територіальним центром соціального обслуговування (надання послуг) та відділом «Гребінківське бюро правової допомоги» Лубенського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Це не перший захід подібного формату. Громадська організація «Твій Світ»  є надійним партнером Гребінківського бюро правової допомоги, співпраця полягає не лише у юридичному закріпленні комунікацій між установами, а й  проведенню спільних заходів задля підвищення рівня соціального захисту, правосвідомості і підтримки осіб похилого віку в умовах пандемії.

Гуртки само/взаємодопомоги відбуваються у рамках проєкту «Підтримка, порозуміння, людяність: мультиплікація успішного досвіду розвитку гуртків самодопомоги для людей похилого віку у відповідь на наслідки пандемії COVID -19», який здійснюється завдяки фінансовій підтримці Посольства Великої Британії в Україні.