назад

Четверта річниця створення бюро правової допомоги

З 1 вересня 2016 року безоплатна правова допомога стала ще ближчою до людей: у містах та районних центрах всієї України гостинно відкрили для громадян двері 432 бюро правової допомоги, з них 16 на Херсонщині, в кожному районному центрі та місті Нова Каховка.  

Робота по підготовці відкриття Скадовського та Каланчацького бюро правової допомоги Голопристанського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги розпочалася на початку серпня 2016 року:  було проведено пошук приміщення та його облаштування, підключення до  електромережі та мережі Інтернет, перевезено меблі та робоче приладдя: все робилося так, щоб громадянам було зручно, безпечно та приємно перебувати в наших бюро.

Ми відкрились, і одразу розпочався наступний етап роботи: потрібно поінформувати людей про роботу бюро та послуги, які ми надаємо.

Нами проводилася масштабна робота по інформуванню населення. Роздавали буклети, візитівки, розміщували інформацію де тільки могли: на зупинках, дошках оголошень, в автобусах, в соціальних мережах!

Коли розповідали пересічним громадянам про можливість безкоштовно отримати правову допомогу, спочатку нам не завжди вірили, навіть, сміялися і говорили одне й теж саме: «Безкоштовний тільки сир у мишоловці», «Безкоштовно може бути неякісно». Ми дуже засмучувалися, коли це чули, але не зупинялися. І це дало результат – поступово люди почали телефонувати, а потім повторно приходити до бюро. Вже через якийсь час приходили знайомі наших клієнтів, і ми зрозуміли, що все робимо правильно.

Також допоміг раніше набутий досвід та авторитет, що б переконати громадськість у доступності та якості отримання послуг.

Старт був напружений, як відомо все нове потребує відповідних вмінь, знань та навичок, саме тому ми навчалися, приймали участь у тренінгах та переймали досвід один в одного.

Згодом ми зрозуміли, що нам не вистачає допомоги, та почали пошук однодумців, партнерів, тих, хто був зацікавлений у доступі громадян до правової допомоги. Хоч нам і не завжди відчиняли двері, це нас не зупиняло!
Поступово з’являлися партнери з різних установ та організації, за допомогою яких кількість клієнтів збільшувалась.

Коли більшість  населення дізналась про нас та зрозуміла чим ми займаємось, які послуги можемо надати, то почали запрошувати нас на спільні заходи, тематичні зустрічі, просили, щоб ми проводили правопросвітницькі заходи для дітей і все більше людей зрозуміли, що ми реальні і можемо допомогти.

Інколи у нас опускалися руки, був зіпсований настрій, але ми бачили свою ціль, а саме: допомогти громадянам у вирішенні їх проблем, саме це нас стимулювало та надихало на роботу.

Сьогодні, в річницю створення бюро правової допомоги, ми не зупиняємося на досягнутому та з посмішкою згадуємо все, що пройшли і чого досягли за цей період. Робота триває ….