назад

Чи знають діти свої права та обов’язки – дізнавались правники у школярів Голованіського ліцею

Народившись дитина отримує право на громадянство, має право жити і виховуватись у сім’ї, знати своїх батьків та отримувати від них захист своїх прав і законних інтересів.

Про основні права та обов’язки дітей говорили юристи Голованівського місцевого центру з надання БВПД з учнями 8 – 9 класів Новосільської філії Голованівського ліцею імені Т.Г.Шевченка.

Основні права дитини закріплені в таких міжнародно-правових  документах, як Декларація прав дитини та Конвенція про права дитини. Кожна дитина має право на життя, ім’я, громадянство, життя з батьками, відсутність дискримінації, освіту, свободу думки і релігії, відпочинок і дозвілля, рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального і соціального розвитку та інші.

«Ми з вами – громадяни України. В нашій країні людина, її життя і здоров’я, честь та гідність, недоторканність та безпека визначаються найвищою соціальною цінністю. Так записано в Конституції України – основному Законі нашої країни», – наголосила юристка Голованівського місцевого центру з надання БВПД Ірина Пташник. 

Під час виконання практичної вправи «Правове дерево» діти закріпили свої знання про права дитини та згадали правила поведінки вдома та у суспільстві.

«Діти повинні бути толерантними до людей, не ображати та не принижувати оточуючих, сумлінно навчатись, дбати про своє здоров’я, поводитись так, щоб своєю поведінкою не порушувати прав іншої людини»,- зауважила Ірина Пташник.

У проведенні заходу фахівчині Голованівського місцевого центру з надання БВПД надавав допомогу волонтер системи БПД Олексій Лихенко.