назад

День безоплатної правової допомоги на Чернігівщині

День прав людини — міжнародне свято, що відзначається 10 грудня за пропозицією Генеральної Асамблеї ООН, знаменуючи річницю ухвалення Асамблеєю Загальної декларації прав людини в 1948 році. Окрім цього,  для того щоб нагадати громадянам про їх права,  вже другий рік поспіль відзначають Всеукраїнський день безоплатної правової допомоги.  Тож фахівці центрів та бюро правової допомоги провели ряд правопросвітницьких заходів.

Ранок 10 числа розпочався з вручення подарунків першим клієнтам центрів з надання безоплатної правової допомоги. Працівники Чернігівського та Ніжинського місцевих центрів з надання правової допомоги, як нагадування про їх права, подарували громадянам, які першими до них завітали, сувенірну продукцію, після чого надали вичерпні консультації з питань, які їх привели до центрів.

Регіональним центром з надання БВПД у Чернігівській області було проведено онлайн-захід для молоді «Твої права – твій захист». Під час заходу учасникам розповідали   про права людини, закріплені Загальною декларацією прав людини,  діяльність організацій та установ, які мають правозахисне спрямування.

Про позитивні  результати роботи системи безоплатної правової допомоги на прикладі успішної медіаційної угоди, що була укладена в ході реалізації   проєкту «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення» розповіла заступник директора Регіонального центру з надання БВПД у Чернігівській області Олеся Пирковська та адвокат-медіатор, що співпрацює з системою безоплатної правової допомоги  Наталія Дубовик  в ефірі «Українське радіо: Чернігівська хвиля».

Працівниками Чернігівського місцевого центру було проведено ряд правопросвітницьких заходів.  Для учнів Козелецької гімназії №1 було проведено урок на тему: «Права та свободи дитини у відповідності з Європейськими конвенціями та Загальною декларацією прав людини» для учнів 9 класів.  Для студентів Національного університету «Чернігівська політехніка» було проведено захід на  тему «Альтернативні способи виховання».

Для осіб, що перебувають  у  Чернігівському слідчому ізоляторі був проведений правопросвітницький захід. Зокрема, було розкрито основні положення Загальної декларації прав людини, Європейської конвенції з прав людини, способи захисту прав людини, підстави та порядок надання безоплатної правової допомоги.

 

Для мешканців  Іванівської ОТГ Чернігівського району директор Чернігівського місцевого  центру Володимир Бобруйко та начальник відділу комунікації та правопросвітництва Юлія Бойко провели лекцію на тему: «Безоплатна правова допомога в Україні».

Для мешканців с. Новий Білоус було проведено правопросвітницький захід, під час якого присутніх ознайомили з  правом осіб на безоплатну правову допомогу.

 

«Безоплатна правова допомога – завжди поруч!» – з такою темою працівники Ніжинського МЦ звернулися до  учнів 10 класів Ніжинської загальноосвітньої школи I-III ступенів №10 та учнів 6-9 класів Макарівського закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів Бобровицької міської ради.

Також,  працівники Ніжинського МЦ з надання БВПД  взяли участь у  засіданні круглого столу на тему: « Ні насиллю в сім’ї», який був організований  Ніжинською громадською організацією Ліга – клуб «Ділова жінка».  Враховуючи ситуацію з карантином, захід відбувся за змішаним методом: більше 60 учасників були у спільній Zoom конференції, а 10 спікерів зібралися у великому залі виконавчого комітету Ніжинської міської ради.

 

Молодь, що  перебуває на обліку у Ічнянській районній філії Чернігівського обласного центру зайнятості, була поінформована про  протидію домашньому насильству  та  проголошення Загальної декларації прав людини в ході правопросвітницького заходу, що був проведений працівниками Ніжинського МЦ.

Працівниками Менського місцевого центру було проведено робочу зустріч з   працівниками органу пробації та дізнання (поліції) з метою обговорення важливості дотримання права на захист в кримінальних провадженнях.

Взяли участь у зустріч із працівниками служби у справах дітей, що була організована  Коропською селищною радою. В ході зустрічі начальник Коропського бюро правової допомоги Дарина Мальцева інформувала присутніх про право дітей та соціально незахищених верств населення на безоплатну правову допомогу.

Окрім цього,  начальник Коропського бюро правової допомоги Дарина Мальцева взяла участь в ряді круглих столів, що відбулись на базі Коропської селищної ради та органів пробації з метою обговорення дотримання прав людей.

Для учнів 7-8 класів Сновської гімназії було проведеного відкритий урок, темою якого було право дітей на отримання безоплатної правової допомоги та захисту прав людей.

А для жителів Новгород-Сіверського, Сосниці, Корюківки та Сновська працівниками Менського МЦ було проведено вуличне інформування, під час якого громадян інформували про право та порядок отримання безоплатної правової допомоги та поширено інформаційні матеріали.