назад

День прав людини у вашому місті. Маріуполь

Сьогодні в Маріуполі відбулась презентація результатів соціологічного дослідження «Що українці знають і думають про права людини». Втішним є те, що порівняно з попередніми дослідженнями, які проводились у 2018 та 2016 роках, більше людей знають про можливість захистити свої права звернувшись до фахівців системи безоплатної правової допомоги.

Під час заходу були оприлюднені дані третьої хвилі загальнонаціонального соціологічного дослідження, проведеного Фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва в співпраці із Центром прав людини ZMINA за підтримки Програми розвитку ООН в Україні.

Найефективнішими способами захисту прав жителі Донбасу вважають звернення до поліції (30%), до суду (24%), до Європейського суду з прав людини поскаржаться в разі потреби 23%, скористаються допомогою адвоката 19%, шукатимуть захист у прокуратурі 18%. Найскептичніше налаштовані 34% жителів Донбасу, які вважають, що взагалі немає засобів захистити свої права.

Щорічно за правовою допомогою у Донецькій області звертається близько 30 тисяч осіб. У цьому році за 11 місяців 30 тисяч осіб звернулись до центрів правової допомоги, де отримали правові консультації, роз’яснення, алгоритми дій для захисту порушених прав. Адже для захисту порушених прав не завжди треба звертатись до суду.

“Такі дослідження дуже важливі для системи безоплатної правової допомоги. Аналізуючи результати досліджень, ми  можемо спостерігати ставлення людей до прав людини, їх готовність захищати свої права і, зокрема, розуміти де знаходиться система БПД у рейтингу ефективних інструментів захисту прав людей. Ми використовуємо результати подібних досліджень з метою коригування і планування напрямків правопросвітницької діяльності, підвищення правової обізнаності і правової спроможності людей” – розповіла Оксана Савицька, заступниця директора Регіонального центру.

Суттєво зменшилась кількість людей, які не намагались захищати свої права, тобто люди більше знають про систему безоплатної правової допомоги та можливість захистити свої права. Саме підвищення обізнаності населення про систему правової допомоги є одним із напрямків діяльності центрів правової допомоги.

Крім того у місті розміщено тематичну виставку та інформаційний намет, де громадяни мали можливість поспілкуватись з фахівцями Маріупольського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та отримати консультації та інформаційні матеріали.