назад

День захисту дітей у Чортківському місцевому центрі

Яке значення для вас має День захисту дітей? Це нагадування для дітей та дорослих про те, що кожна дитини – це неповторна особистість, яка володіє своїми правами і свободами та потребує особливого захисту з боку держави.

Пригадаємо історію започаткування свята. Міжнародний день захисту дітей був заснований у 1949 в Парижі – Конгресом Міжнародної демократичної федерації жінок (до федерації входили 112 національних жіночих організацій з 97 країн світу). А 1 червня 1950 року в 51 країні світу вперше, офіційно відзначили«Міжнародний день захисту дітей».

У 1924 році з метою захисту прав дітей прийнято перший міжнародний документ – Женевськудекларацію про права дитинив якому розглянута проблема прав дитини.

Необхідність такої спеціальної охорони прав дитини також визначена в Загальній декларації прав людини, а також у статутах спеціалізованих установ і міжнародних організацій, що опікуються питаннями добробуту дітей.

У 1959 році,з метою забезпечення дітям щасливого дитинства та користування правами і свободами для їхнього особистого блага та блага суспільства,Генеральною Асамблеєю ООН проголошеноДекларацію прав дитини, якою закликанонаціональні уряди тамісцеві влади, громадські організації, батьків, чоловіків і жінок як окремих осіб до того, щоб вони визнали і дотримувалися цих прав шляхом закріплення законодавства та інших заходів, що будуть поступово застосовуватися відповідно до 10 принципів зазначених в Декларації.

Визнаючи важливість міжнародного співробітництва для поліпшення умов життя дітей в кожній країні, зокрема в країнах, що розвиваються у 1989 році Генеральною Асамблеєю ООН прийнятоголовний міжнародний документ -Конвенцію про права дитини. Дана Конвенція зазначає, що всі діти рівні та маютьодинакові права.

Всі ці документи є важливим напрацюванням представників багатьох країн світу з метою захисту дітей від таких порушень прав, як:

  • рабство;
  • повна влада батьків;
  • дитяча праця;
  • торгівля дітьми;
  • проституція неповнолітніх;
  • економічна експлуатація.

Слід пам’ятати, що діти не є власністю батьків. Всі діти від народження наділені такими ж правами як і дорослі.

З нагоди свята, 1 червня працівники Чортківського місцевого центру та його відділів «Бюро правової допомоги» долучилися до проведення правопросвітницьких заходів, присвячених захисту прав дітей у громадах Чортківського району. Діти активно брали участь у правових іграх, вікторинах, розгадуваннях ребусів та кросвордів. Учасники заходів отримали паспорти прав дитини, друковані буклети, подарунки та багато позитивних емоцій.

Система безоплатної правової допомоги готова прийти на допомогу кожній дитині, адже ставлення до них, рівень їхньої безпеки та захищеності у державі, є одним із показників цивілізованого суспільства.