назад
26.10.21

У МДЦ «Артек» у Києві провели правову гру по справі про вчинення домашнього насилля

Адвокат, прокурор, суддя – надзвичайно важливі юридичні професії, від кваліфікації, професіоналізму та відповідальності яких залежать долі людей, що сподіваються на справедливість та правовий захист. А найрізноманітніші правові ситуації підстерігають нас в усіх сферах життя. Вони супроводжують трудові відносини, відпочинок   чи навіть сімейне життя. Отож, ціна помилки фахівця-юриста дуже висока, а професійні завдання – доленосні. У цьому переконалися і юні артеківці.

Уже традиційно фахівці Лівобережного київського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги відвідали Міжнародний дитячий центр “Артек”. Учасники тематичної зміни табору відчули усю відповідальність професії юриста, примірявши на себе роль учасників судового процесу. Так, фахівці центру завчасно підготували для дітей фабулу справи, ознайомившись з нею  артеківці інсценували судове засідання . Вони самостійно обрали свої ролі в судовому процесі. Як результат,  діти розділилися на суддей,  прокурорів та адвокатів. Були у процесі і потерпіла та кривдник,  свідки та медичні експерти, які надавали свідчення та висновки.

Під час правової гри професіонали допомагали визначитися артеківцям з повноваженнями їх персонажів. Так, суддя Дарницького районного суду міста Києва Ольга Просалова, яка завітала до табору на запрошення спеціалістів центру, допомагала керувати судовим процесом, адвокат системи БПД Дмитро Поліщук працював із захисниками, а директор Лівобережного київського місцевого центру з надання БВПД Леся Бурчак та Павло Попович  допомагали прокурорам, свідкам, потерпілій та  кривднику. Діти прислухалися до порад професіоналів та імпровізували. Підлітки виявили креативність та зацікавленість,  демонструючи небайдужість та вигадливість. Рішення «артеківського суду» виносилось в нарадчій кімнаті з правовим інструктажем Ольги Просалової і стало гуманним та справедливим одночасно.

Завдяки справі про вчинення домашнього насилля,  яку й інсценували артеківці,  підлітки дізнатись про відповідальність за вчинення домашнього насилля, про порядок притягнення до відповідальності і розгляд справи у суді. Зокрема, на кривдника чекає адміністративна відповідальність, а в деяких випадках навіть і кримінальна.