назад

Дієве партнерство: разом вказуємо шлях до вирішення правових проблем

Як донести потенційному клієнту інформацію про те, що його юридична проблема не безнадійна, що брак коштів на адвоката не означає програшу в суді, а фахова правнича допомога може бути безоплатною? Один із найбільш дієвих способів – через партнерів, насамперед радіо та телебачення, адже, попри появу нових видів медіа, традиційним ЗМІ вдається утримувати високий рівень довіри своїх слухачів і глядачів.

З нагоди професійного свята – Дня працівників радіо, телебачення та зв’язку – розповідаємо про нашу співпрацю з місцевими телеканалами та радіо.

Від початку року юристи центрів з надання безоплатної правової допомоги Хмельниччини неодноразово були гостями місцевих телеканалів та радіо, коментували зміни в законодавстві, роз’яснювали, як діяти в конкретних ситуаціях, радили, як не порушити закон.

До прикладу, журналісти обласного телеканалу «Суспільне. Поділля» разом із представниками системи безоплатної правової допомоги Хмельниччини аналізували, як змінювалися правові потреби жителів області від початку роботи центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, а відтак говорили про наболілі проблеми.

Завдяки муніципальному телеканалу «Місто» адвокати Хмельницького дізнавалися про проведення в області конкурсу з відбору адвокатів, яких залучають для надання безоплатної вторинної правової допомоги, а ті, хто потребує фахової помочі, – як дистанційно отримати безоплатну правову допомогу. Молодим людям роз’яснювали, як не потрапити на гачок недобросовісного роботодавця. А ще разом із журналістами «Міста» ми раділи здобуткам місцевого центру в Хмельницькому за 5 років.

Журналісти телеканалу «ТВ7+» розповідали, чому професія юриста завжди залишатиметься потрібною, запрошували фахівчинь регіонального центру, щоб пояснити глядачам, які права та обов’язки вони мають в умовах карантину, нагадували аудиторії конституційні права й свободи та переконували, що якісна правова допомога доступна кожному.

Про те, як подолянам отримати юридичні консультації під час пандемії короновірусу, фахівці регіонального центру говорили в ефірі обласного радіо «Поділля-центр». У студії підсумовували діяльність місцевих центрів області, коментували важливі для мешканців області питання, розповідали про новації в законодавстві. Слухачі радіостанції, зокрема, мали нагоду послухати, як працює програма відновного правосуддя для неповнолітніх.

На Старокостянтинівщині вже не перший рік триває співпраця між місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги та комунальним підприємство «Районна радіокомпанія». Щомісяця мешканцям Старокостянтинівщини пропонують послухати роз’яснення з актуальних правничих питань в програмі «Юридичний лікнеп». Так, слухачам радіостанції розповідали про дії водіїв в разі настання дорожньо-транспортної пригоди, трудові права громадян. А в час карантину передача стала справжнім довідником корисних юридичних знань, адже в ній порушували такі важливі теми, як оплата праці працівників закладів освіти  під час карантину, карантинні обмеження щодо осіб, які досягли 60-річного віку, особливості видачі листків непрацездатності  та відпустки під час карантину.

На Славутчині телерадіокомпанія «Лотел-СКТБ» підготувала сюжет про діяльність Нетішинського бюро правової допомоги.

А слухачам ТОВ «ТРК «Подолянин – TV» юристи Кам’янець-Подільського місцевого центру з надання БВПД пояснювали, яким є максимальний розмір дрібної крадіжки.

Завдяки медіа нам вдалося донести до мешканців області багато важливої інформації і в такий спосіб допомогти краянам вирішити їхні правові проблеми, а в деяких випадках взагалі уникнути їх.

Тож вітаємо партнерів зі святом, зичимо цікавих ідей, натхнення, важливих проєктів і, звичайно, щоб наша спільна праця й надалі була тако ж корисною людям.