назад

Для працівників центрів соціальних служб у Чернігівській області провели навчання

30 вересня для працівників центрів соціальних служб Чернігівської області  за сприяння Чернігівського обласного центру соціальних служб було проведено семінар на тему «Правова допомога в Україні, яка гарантована державою». Під час семінару присутніх було поінформовано про роботу системи безоплатної правової допомоги в Україні та у Чернігівській області, роз’яснено відмінність в роботі регіональних та місцевих центрів з надання БВПД, а також особливості реалізації проєкту « Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення». Додатково було приділено увагу діяльності громадських організацій, які надають правову допомогу дітям та соціально вразливим верстам населення.  Участь у заході взяли: заступник директора Регіонального центру з надання БВПД у Чернігівській області Олеся Пирковська, директор Чернігівського місцевого центру з надання БВПД Володимир Бобруйко та юрист громадської організації «MART» Дмитро Науменко.

Олеся Пирковська ознайомила присутніх з роботою системи безоплатної правової допомоги, її розвитком та розповіла про правові послуги та сервіси, доступ до яких забезпечує система безоплатної правової допомоги. Більш детально вона зупинилась на реалізації проєкту « Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення». Одним з важливих етапів впровадження програми та участі в медіації сторін – є можливість проходження програми ресоціалізації підозрюваним під наглядом  психолога, що включає розробку корекційної програми, складання психологічного портрету підозрюваного та надання висновку про успішне проходження корекційної програми.

Про роботу громадського сектору в напрямі захисту прав дітей та соціально незахищених категорій громадян розповів Дмитро Науменко. Він зазначив, що громадська організація «MART» здійснює надання правової допомоги вже понад 20 років. На даний час громадська організація працює в напрямі захисту прав дітей, проводить оцінку ризиків для дітей в умовах реформ.  Останні роки, у зв’язку з запровадженням карантинних норм, реалізовує проект «Захист прав дітей в умовах надзвичайних ситуацій». З напрацюваннями, які було отримано завдяки реалізації програми можна ознайомитись на сайті організації.

Володимир Бобруйко зупинився на роботі місцевих центрів з надання БВПД та їх структурних відділів – бюро правової допомоги. Він зазначив, що за правовою допомогою найчастіше звертаються малозабезпечені особи.

Відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» до категорії малозабезпечених осіб відносяться особи, середньомісячний дохід яких не перевищує двох прожиткових мінімумів. Станом на сьогодні,  ця сума складає 4758 грн. для працездатних осіб та 3708  грн. для осіб, які втратили працездатність.  Навів приклади успішних справ та роз’яснив порядок звернення до центрів різними категоріями суб’єктів права на БВПД та надав перелік документів, які необхідно подати до центру для підтвердження права на БВПД.

По закінченню доповідей перейшли до обговорення практичних проблем, з якими стикають працівники соціальних служб у своїй роботі. Було надано роз’яснення з питань надання правової допомоги жертвам домашнього насильства та порядку взаємодії з центрами БВПД у таких ситуаціях, порядку прийняття спадщини неповнолітніми особами, реєстрації права власності на нерухоме майно за неповнолітніми особами, порядку приватизації земельної ділянки неповнолітніми особами, стягнення аліментів та визначення їх розміру.