назад

До Всесвітнього дня інформації

У 2011 році в Україні був ухвалений Закон «Про доступ до публічної інформації», який за рейтингом авторитетних міжнародних організацій тривалий час входив у десятку найкращих законів з доступу в світі.

Інформаційні запити стали невід’ємним та ефективним інструментом отримання суспільно важливої інформації для громадськості. Завдяки активному використанню механізмів доступу за роки дії закону громадянському суспільству вдалося відкрити декларації високопосадовців, інформацію про діяльність державних та комунальних підприємств, розпорядження бюджетними коштами та майном, помічників народних депутатів, та багато інших відомостей, а також отримати доступ на засідання місцевих рад та, навіть, Верховної Ради України.

На сьогодні більшість порушень права на доступ до інформації пов’язана, у першу чергу, з низьким рівнем знань національного законодавства та міжнародних стандартів у цій сфері, зокрема, щодо розрізнення запиту і звернення. З метою підвищення обізнаності громадян у цій сфері, а також з нагоди Всесвітнього дня інформації, який відзначається цими днями, 25 листопада у дистанційному пункті доступу, створеному на базі Чопської міської ради, начальник відділу правопросвітництва та надання безоплатної правової допомоги Ужгородського місцевого центру з надання БВПД Марія Бецко провела правопросвітницький захід на тему «Доступ до публічної інформації».

Під час зустрічі фахівець здійснила загальний огляд Закону України «Про доступ до публічної інформації» та поінформувала про основні положення. Зокрема, було розглянуто та обговорено питання подання та порядку розгляду інформаційних запитів, отримання інформації з публічних реєстрів режимів доступу до публічної інформації, оскарження порушень права на доступ до інформації тощо. Проведення такого правопросвітницького заходу

також сприятиме підвищенню можливостей реалізації громадянами їх права на доступ до публічної інформації та допоможе державним службовцям повноцінно виконувати вимоги закону й уникати порушень.