назад

Долучення студентів Херсонського державного університету до практики

Починаючи з 05 квітня до проходження виробничої практики на базі Регіонального центру з надання БВПД у Херсонській області (далі- Регіональний центр) долучилися студенти 3 – 4 курсу спеціальностей «Міжнародне право», «Право» Херсонського державного університету: Ілона Кашичева, Олександра Погосова, Ірина Паламарчук, Діана Петриняк, Валерія Ремінна, Ігорь Іващенко, Данило Лелюк, Богдан Стасюк, Кристина Криклова, Яна Колосай під керівництвом заступниці директора Регіонального центру Олени Іпатенко.

За час проходження практики студенти детальніше ознайомилися зі структурою системи безоплатної правової допомоги, з відділами Регіонального центру, дізналися про реалізацію проєкту «Волонтер БПД» та інше.

Фахівчиня Регіонального центру Анастасія Новікова розповіла майбутнім юристам, що відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» від 02.06.201 № 3460-VI безоплатна правова допомога –  це допомога, яка гарантована державою та повністю або частково надається за рахунок коштів Державного бюджету України, місцевих бюджетів та інших джерел.

Крім того, законодавством встановлено два види безоплатної правової допомоги: первинна та вторинна, яка відрізняється видами правових послуг та суб’єктами права.

Правову допомогу можна отримати офлайн (звернутися до найближчого місцевого центру з надання БВПД або бюро правової допомоги) та онлайн.

Шляхи отримання правової допомоги онлайн:

  • Зателефонувати за безкоштовним номером системи БПД 0 800 213 103. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні.
  • Поставити запитання у месенджер Фейсбук-сторінки системи БПД.
  • Скористатися мобільним застосунком «Безоплатна правова допомога», завантаживши його через Google Play чи App Store за посиланням: https://bit.ly/3hwwgqR.
  • Переглянути правові консультації на довідково-інформаційній платформі WikiLegalAid за посиланням: https://wiki.legalaid.gov.ua/.

Крім того, фахівчиня презентувала практикантам новий проєкт системи безоплатної правової допомоги «Волонтер БПД». Метою якого є залучення громадських активістів, які виявили бажання стати волонтерами надання безоплатної правової допомоги.

Основним завданням волонтерів у сфері надання БПД є:

  • допомога центру з надання БВПД у забезпеченні доступу людей до безоплатної правової допомоги;
  • проведення правопросвітницької роботи серед населення;
  • організація надання безоплатної первинної та вторинної правової допомоги.

Волонтер у системі надання БПД може долучитися до реалізації проєкту «Волонтер БПД» за такими напрямами:

  • участь у підвищенні правової свідомості, культури та обізнаності населення (правопросвітництво): інформування громадян про право на безоплатну правову допомогу та порядок його реалізації;
  • сприяння у доступі до безоплатної правової допомоги незахищених верств населення;
  • налагодження взаємодії центрів з надання БВПД з партнерськими організаціями.

Надалі, з метою сприяння оволодінню студентами сучасними методами, формами організації та знаряддям праці в галузі права, фахівчині наступних відділів: організації надання БВПД Тетяна Ситниченко, забезпечення якості правової допомоги та підвищення кваліфікації її надавачів Олена Морозенко, комунікації та правопросвітництва Анастасія Новікова, бухгалтерського обліку та звітності Олена Федорова, організаційної роботи, юридичного забезпечення та розвитку інфраструктури Ірина Котьо розповіли про основні завдання своєї діяльності.

Студенти уважно слухали фахівців та задавали питання, отримуючи цікаві та корисні відповіді з прикладами. Отримані ними знання стануть у нагоді при оволодінні майбутньої професії у правовій сфері