назад

Домашнє насильство: навчання для фахівців із соціальної роботи

У територіальних громадах саме спеціалісти із соціальної роботи одні з тих, хто першими стикаються з постраждалими від домашнього насильства. Тому важливо навчити їх допомагати постраждалим.

Лекцію для фахівців із соціальної роботи територіальних громад, на базі Житомирського обласного центру соціальних служб, провела заступниця директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Житомирській області Наталія Радушинська.

Вона розповіла про законодавчі механізми захисту постраждалих від домашнього насильства та проаналізувала судову практику по домашньому насильству в Житомирській області та Україні.

  • Діти, які є свідками домашнього насильства за законодавством мають бути визнаними постраждалими від домашнього насильства. Але це відбувається лише за заявою постраждалої від домашнього насильства. Судова практика свідчить, що жінки не звертаються із такою заявою. Тому важливо розповісти тим, хто страждає від домашніх тиранів про можливості захисту не лише для себе, а й дітей, – наголосила Наталія Радушинська.

Терміновий та обмежувальний припис – це правові механізми захисту потерпілих. Перший виноситься кривднику поліцейськими у разі існування безпосередньої загрози життю чи здоров’ю постраждалої особи для негайного припинення домашнього насильства, недопущення його продовження чи повторного вчинення. А обмежувальний припис – це захід тимчасового обмеження прав кривдника або покладення на нього певних обов’язків для забезпечення безпеки постраждалої особи, який виносять суди. І тут на допомогу потерпілим приходить система безоплатної правової допомоги. Адже усі постраждалі від домашнього насильства мають право на неї.