назад

Досягнення та орієнтири системи безоплатної правової допомоги Полтавщини

У Регіональному центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Полтавській області  відбулася підсумкова нарада, де обговорили результати роботи протягом року, обмінялися досвідом та  визначили вектори розвитку системи  на наступний рік.

Захід мав на меті проаналузати роботу місцевих центрів та бюро правової допомоги області, виявити резерви удосконалення; зорієнтувати на  першочергових завдання діяльності системи у 2021 році; обговорити питання організації подальшої співпраці суб’єктів надання правових послуг з метою захисту індивідуальних прав представників громади (зокрема, ОТГ, правозахисні громадські організацій, органи державної виконавчої влади та органи місцевого самоврядування.

Учасниками  зібрання стали директори місцевих центрів  та керівники бюро правової допомоги області. Модератором  заходу виступив директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Полтавській області Олександр Черчатий. Він відзначив, що за короткий період система БПД стала дієвим правовим інструментом задля захисту прав громадян.

«2020 рік виявився плідним для працівників системи БПД області. Незважаючи на виклики сьогодення, які  були спричинені пандемією коронавірусної інфекції фахівці Регіонального, місцевих центрів та бюро правової допомоги   були вимушені   шукати нові форми роботи з клієнтами.  Консультування надавалося як в офісах місцевих центрів, так і за допомогою сучасних засобів комунікацій. Проте, незважаючи на це, з початку року до системи БПД області звернулося понад  30 000 осіб. Сучасні реалії сьогодення викликали неабиякий попит на отримання не лише консультацій, а й надання правової інформації. Лише з початку року фахівцями системи БПД області здійснено понад  7 000 роз’яснень законодавства у ЗМІ  та  на  веб-ресурсах партнерів» – повідомив Олександр Черчатий.

Із вітальним словом до учасників зібрання звернувся виконавчий директор Полтавської обласної асоціації органів місцевого самоврядування Володимир Микійчук, який наголосив на важливості співпраці органів місцевого самоврядування та фахівців системи безоплатної правової допомоги у напрямі забезпечення якісною правовою допомогою мешканців області та широкій правоосвітній роботі.

За результатами роботи кращих працівників системи БПД нагородили подяками Координаційного  центру  з надання правової допомоги до Дня юриста. Адвокатів області  з нагоди Дня адвокатури  нагородили подяками Координаційного  центру  з надання правової допомоги та Ради адвокатів Полтавської області. За сумлінну роботу подяки Регіонального  центру   з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Полтавській області також отримали  працівники системи БПД та адвокати області.

За словами заступника директора Регіонального центру Ігоря Клименка, минулий рік виявився дуже насиченим для фахівців системи БПД області. Понад 3 600 доручень адвокатам у кримінальному процесі, понад 30 000 осіб отримали первинну правову допомогу в місцевих центрах та бюро правової допомоги. За його словами, на Полтавщині діяли 190 Програм правової освіти: є обласна, 3 міських, 41 в ОТГ, 22 районні та  123 селищних, сільських програм правової освіти населення, що сприяє пожвавленню правоосвітньої діяльності та акумулюванню ресурсів партнерів задля забезпечення якісною правовою допомогою.

Серед пріоритетів у роботі фахівців на наступний рік: інформування громадян про можливості системи БПД та нові форми її роботи в умовах карантину; підвищення обізнаності населення щодо змін у земельному законодавстві; проведення якісної та ефективної правопросвітницької роботи щодо роз’яснень по діючому законодавстві, укладення (поновлення) угод про співпрацю з керівниками територіальних громад, які розміщені на території, що відноситься до юрисдикції МЦ; акумулювання додаткових коштів для правопросвітницької роботи та надання правової допомоги (програми правової освіти населення); забезпечення якості надання безоплатної правової допомоги (письмові та усні консультації, дистанційні і мобільні консультаційні пункти тощо).

Нагадуємо, у випадку порушення ваших прав ви можете звертатися за консультацією та за захистом своїх порушених прав до фахівців системи безоплатної правової допомоги Полтавської області.

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області працює за адресою: м. Полтава, вул. Європейська (Фрунзе), 37/40.

Отримати фахову правову допомогу громадяни можуть, звернувшись до відповідних центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області.

Полтавський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, який знаходиться за адресою: м. Полтава, вул. Європейська, 37/40, тел. (0532) 56-02-88.

Кременчуцький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою: м. Кременчук, вул. Небесної Сотні, 54, тел. (05366) 3-00-38.

Лубенський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою: м. Лубни, вул. Монастирська, 17, тел. (05361) 77-479.

Цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні.