назад

Досягнуто домовленостей з ГУНП у Чернігівській області з питань захисту прав осіб, постраждалих від домашнього насильства

З початку 2020 року правоохоронці притягнули до адміністративної відповідальності 34 тисячі осіб за вчинення домашнього насильства.

Про це повідомляє відділ комунікації Національної поліції України.

Зазначається, що слідчі направили до суду понад 470 кримінальних проваджень щодо вчинення домашнього насильства та винесли понад 11 000 термінових заборонних приписів.

До введення карантинних заходів, з 1 по 11 березня, до Національної поліції на лінію “102” надійшло близько 18 тисяч звернень громадян, які попередньо кваліфіковано як домашнє насильство. У середньому за добу це становить 1600–1650 повідомлень.

У період запровадження карантинних обмежень, з 12 березня по 7 квітня, до Нацполіції на телефонну лінію “102” надійшло близько 42 тисяч таких викликів, зокрема в середньому за добу — це 1,5 тисячі звернень.

Відповідно до частини 13 статті 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу» особи, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі мають право на отримання безоплатної правової допомоги.

23 квітня заступник директора Регіонального центру з надання БВПД у Чернігівській області Олеся Пирковська забезпечила досягнення домовленостей з Головним управлінням національної поліції в Чернігівській області з питань  захисту прав та законних інтересів осіб, постраждалих від  домашнього насильства. Так, було проведено телефонну розмову з начальником відділу служби «102» Немикіним Олександром Геннадійовичем, в ході якої було  обговорено механізм передачі повідомлення до органів поліції про факти вчинення домашнього насильства, що стали відомі при зверненні осіб до центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Також, було обговорено можливість налагодження комунікації за допомогою онлайн-сервісів та здійснення консультування осіб на правових платформах.